10 mýtov o odhade veľkosti penisu

Súčasná spoločnosť je priam posadnutá sexom. Stále je síce tabu otvorene o ňom hovoriť, myslí na neho však každý. Práve týmto neopodstatneným tabuizovaním vzniká množstvo mýtov a neprávd. Medzi ne patrí aj pokúšanie sa odhadnúť veľkosť penisu na základe rôznych spojitostí s inými, hlavne viditeľnými časťami tela.

Skutočnosť, že niekoho penis je rovnako dlhý ako jeho ukazovák neznamená, že je to tak u každého muža. Všetci sme jedineční a na každom z nás sa príroda „vyhrala“ inak. Od dnešného dňa ignorujte všetky tieto legendy a nenechajte sa nimi zneistiť, nedajbože ponížiť. V nasledovnom článku si uvedieme pár najznámejších mýtov.

1. Veľkosť nohy/topánky

Noha muža v topánke je viditeľná vždy. Ľudia sa dlhú dobu snažia rôznymi vzorcami a rovnicami dospieť k dĺžke penisu na základe porovnávania s nohou. Niekto delí dĺžku chodidla dvoma, iný troma. Ďalší zo špekulantov odpočítava dĺžku palcov. Všetko je to nezmysel a vy by ste s takýmto typom matematiky vôbec nemali strácať čas. Ak nie ste fetišista orientovaný na ľudské nohy, môžete túto končatinu ignorovať aj naďalej.

Veľkosť nohy a veľkosť penisu

2. Písmeno „L“ tvorené palcom a ukazovákom

Ďalšie z nezmyselných tvrdení. Mýty tvrdia, že ak spravíte z palca a ukazováku písmeno „L“, a odmeriate vzdialenosť medzi ich špičkami, získate presnú veľkosť penisu. Väčšina ľudí však nemá prsty totožnej dĺžky. Ktorou rukou sa má vlastne meranie robiť? Že ste sa to nikde nedočítali? Dúfam, že ste si aj Vy všimli hlúposť, ktorá z tohto tvrdenia priam srší.

3. Výška

Istotne ste už videli aspoň jeden pornofilm, kde sa pohybovali nahí muži. Mali ste teda možnosť vidieť mužov rôzneho vzrastu s rôznymi penismi. Nie je ničím výnimočným, ak chlapík s výškou 160 cm skrýva v nohaviciach riadneho „pytóna“ a jeho dvojmetrový kolega odhalí iba detského „kolibríka“.

Je to rovnako pritiahnuté za vlasy, ako keby ste tvrdili, že čím je človek vyšší, tým väčší bude mať nos. Videli ste niekedy dlháňa s maličkým noštekom? Že áno? Vidíte, presne tak je to aj s penismi.

4. Dĺžka palca na ruke

Nedávno som začul „zaručenú“ pravdu, že veľkosť penisu sa rovná trojnásobku dĺžky palca na ruke. Ide o ďalší mýtus. Domnievam sa, že jeho pôvodcom je vášnivý stopár, ktorý stopuje zásadne autá so ženami za volantom, pričom dúfa, že sú s týmto mýtom oboznámene.

Palec na ruke5. Rasa

Všeobecný názor na dĺžky penisov v závislosti na rase je celkom udomácneným mýtom. Vraví sa, že Aziati ich majú malé a Afričania veľké. Treba si však uvedomiť, že Aziati sú celkovo nízki a v rovnakom pomere im rastú aj penisy. Takisto vysokí obyvatelia Afriky majú primeraný  penis v pomere k telu. Príroda sa jednoducho snaží o to, aby veľkosť penisu nijak nezaostávala alebo nepredbiehala veľkosť postavy.

Človek, ktorý by si pozrel obrázok černošského penisu v životnej veľkosti by tvrdil, že je skutočne veľký. Keby ste mu však ukázali obrázok celej postavy nahého černocha, penis už by sa mu taký veľký nezdal. Označil by ho za úmerný telu. Samozrejme sa vyskytujú aj extrémy, no títo muži sa viac zviditeľňujú, čo môže na pozorovateľa pôsobiť ako jasné znamenie o pravdivosti mýtu. My však tento mýtus vyvraciame.

6. Vzdialenosť od začiatku dlane po špičku prostredníka

Ďalší z ukazovateľov, ktorý sa snaží nájsť zhodu v anatomických pomeroch. Mám pocit, že existujú ľudia, ktorí potajomky sledujú ruky druhých a všímajú si vzdialenosť od začiatku dlane po špičku prostredníka. Táto vzdialenosť by podľa mýtov mala byť presnou dĺžkou Vášho penisu. Posúdenie pravdivosti už  nechám na Vás. Myslím si, že v predošlých piatich bodoch ste sa stihli dostatočne presvedčiť o vierohodnosti týchto tvrdení..

7. Hĺbka hlasu

Hlboký mužský hlas je veľmi príjemný na počúvanie a na ženy zvykne pôsobiť tajomne a tým pádom príťažlivo. Nič však nezaručuje, že muži s poriadnym basom by si zákonite omotávali penis okolo stehna.

Nikde síce neboli zverejnené fotky nahého Morgana Freemana či Barryho Whitea, každopádne sa domnievam, že ich „pýcha“ sa nelíši od priemeru. Muži s týmto typom hlasu možno nemajú núdzu o očarené slečny, príťažlivým však ostáva hlas a nie penis.

8. Sexuálna príslušnosť

Ďalším z mýtov je ten o homosexuáloch. Tvrdí, že homosexuáli majú v porovnaní s heterosexuálmi väčší penis. Dokonca boli zverejnené štúdie, ktoré uvádzajú nesúvislé informácie o vplyve hormónov na rast. Ak by to bola pravda, prečo by nevyrástol celý homosexuál, ale iba jeho penis? Neznie to nedôveryhodne? Ak sa logicky zamyslíte, prídete na nasledovnú hypotézu. Prečo gayovia pôsobia zženštilo? Pretože v sebe majú viac ženských hormónov. Mnohí z nich sa snažia ako ženy vyzerať a z toho dôvodu majú vysoké, priam ženské hlasy.

Homosexualita

V tomto článku by som nerád homosexuálnu menšinu odsudzoval, avšak z logického hľadiska vzniká iba jeden záver. Človeku so zvýšenou koncentráciou ženských hormónov v tele nemôže v nijakom prípade narásť väčší penis. Na rast penisu je nutné zvýšiť hladinu mužských hormónov. Tie ženské by rastu bránili. A to je pointa.

9. Dĺžka v stave pokoja

Mýtom je, že pokiaľ je penis v ochabnutom stave malý a nevýrazný, musí v tejto podobe zostať aj pri erekcii. V skutočnosti však stav v pokoji nemá nič spoločné s veľkosťou penisu v stave erekcie. Mnohí muži s malým penisom dokážu partnerku pri sexe ohromiť. A naopak. Veľký penis v stave pokoja už nemá veľmi kam rásť a erekciou sa zväčší len nevýrazne.

Ak budete najbližšie na verejných záchodoch nenápadne porovnávať, strácate čas. Veľkosť penisu v pokojnom stave o ničom nevypovedá.

10. Digit ratio (úmernosť prstov)

Táto metóda je pomerne nová a pojednáva o nej nedávno vydaná štúdia. Zatiaľ teda nie je dostatok dôkazov, ktoré by potvrdili alebo vyvrátili jej pravdivosť. Tá sa preukáže až s odstupom času.

Štúdiu uskutočnili kórejskí lekári, ktorí merali ochabnuté penisy 144 mužov ležiacich v narkóze. Následne odmerali ukazováky týchto mužov. Zistili sa, že čím dlhší ukazovák muž mal, tým mal kratší penis.

Skúmaní zatiaľ boli iba kórejskí muži. Nie sú známe iné prípady takýchto meraní. Či sa teda výsledky vzťahujú iba na Kórejcov alebo aj na zvyšok populácie Zeme nevedno. Zároveň nie je potvrdené, nakoľko poctivé meranie bolo. Šokujúcou sa javí otázka, čo sa Vám môže stať v narkóze na lôžku v kórejskej nemocniciPowered by the Product Review Wordpress Theme