20 zaujímavostí, ktoré ste o penise doposiaľ nevedeli – 1. časť

1. Penis je možné zlomiť

Zlomenina penisu síce môže na tvárach niektorých z nás vyvolať úsmev. Reálnosť a najmä závažnosť situácie to nezmení. Ide o zriedkavý úraz, no dá sa dosiahnuť veľmi ľahko. Najčastejším dôvodom je príliš vášnivý sex s partnerkou, zlomeninu si však môžete privodiť aj sami príliš vášnivou masturbáciou. Muži, ktorí majú s týmto zranením skúsenosti, opísali pocit ako neznesiteľnú bolesť, sprevádzanú strašidelným praskaním. Niekomu sa môže zdať poranenie natoľko intímne, že sa rozhodne pre domácu liečbu. To je však tou najhoršou  možnosťou, ktorá sa dá vybrať. Nutne vyhľadajte lekársku pomoc, pretože celkom isto došlo k vnútornému krvácaniu.

Táto zlomenina totiž nie je zlomeninou v pravom zmysle. Penis neobsahuje žiadnu kosť a to, čo sa láme, je samotné tkanivo v penise. Ten je pri erekcii vrchovato naplnený krvou, preto je penis taký tvrdý. Tkanivo sa teda vlastne roztrhne a krv môže začať prúdiť smerom do tela, keďže penis zvonku nie je porušený. Iste si teda dokážete predstaviť, aké deštruktívne zlomenie tejto špongie musí byť.

ČÍTAJTE AJ: Všetko, čo potrebujete vedieť o zlomenine penisu a jej liečbe.

2. Pri problémoch s erekciou je vhodné nechať si vyšetriť srdce

Namáhavý deň v práci dokáže bezpečne zničiť Vašu chuť na večerný sex. Ak však na sebe pozorujete nechuť na sex dlhšiu dobu, je skutočne vhodná lekárska prehliadka.Erektilná disfunkcia môže byť jedným z dôsledkov srdcového ochorenia“, tvrdí Dr. Joshua Fisk, ktorý pracuje ako urológ v ambulancii V New Jersey. „S erektilnou disfunkciou sa spájajú aj ďalšie choroby, akými sú cukrovka, vysoký krvný tlak (hypertenzia) a ďalšie chronické ochorenia. 

Ľudské srdce

3. Zmrašťovanie penisu nie je iba výmysel

Chladné počasie alebo studená voda skutočne dokážu penis dočasne zmenšiť na rozmer fazuľky. Semenníky musia byť zahrievané, aby boli schopné vytvárať spermie. Ideálna teplota je pre ne niečo okolo 35 °C, priemerne teda o 2 °C nižšia, než je teplota ľudského tela. Aj v tropickom lete sa Vám teda prirodzenie „scvrkne“ po skoku do ľadového bazéna. Je to následkom snahy organizmu udržať penis a semenníky čo najbližšie k telu, ktoré je pre ne najväčším zdrojom tepla.

 ako zvacsit penis

4. Fajčenie neškodí iba pľúcam

Už dlhú dobu je známy fakt, že náruživí fajčiari sú  v posteli väčšinou oveľa menej potentní, než ich vrstovníci, ktorí nefajčia. Iste viete, že fajčenie upcháva cievy a to vrátane tých, ktoré majú na starosti zásobovanie penisu krvou. Ak ste fajčiar, jedného dňa sa Vám to môže vypomstiť v tej najmenej vhodnej chvíli. Už len táto informácia by Vás mala motivovať k tomu, aby ste so zlozvykom navždy prestal!

ČÍTAJTE AJ: Najčastejšie príčiny zhoršenej erekcie.

5. Penis má vlastné „vedomie“

Dr. Fiske uvádza, že penis je kontrolovaný nervovým systémom. K erekcii môže a často aj dochádza náhodne. Uvažovali ste niekedy nad tým, prečo sa ráno budíte s erekciou? Alebo ste boli prekvapení, keď sa Vám postavil len tak, bez akéhokoľvek vzrušujúceho vnemu? Ide totiž o kontrolu penisu mozgom a deje sa tak u každého sexuálne zrelého a zdravého muža. Absencia náhodnej erekcie môže signalizovať poruchu. Mozog totiž (zvyčajne počas spánku, no nie je to pravidlom) sám od seba navodí erekciu, čím si overuje správne fungovanie penisu.

Muž je od prírody nastavený tak, aby dokázal plodiť potomstvo za každých okolností. Preto si nervový systém touto formou overuje, že budúci rod nie je v ohrození a všetko funguje tak, ako má. Vám tieto ranné erekcie môžu byť príjemné za predpokladu, že ich ráno máte s kým zdieľať.

6. Penisy sa líšia

„Penis priemerného muža meria približne  7,5-10 cm v ochabnutom stave a 12,5-15 cm v stave erekcie“, uvádza Dr. Fiske. Zaujímavým, no nie výnimočným faktom je, že Váš penis môže byť v stave erekcie omnoho väčší, než penisy ostatných mužov, ktorí ich majú oproti Vám väčšie v stave ochabnutom. Je to zapríčinené flexibilitou hubovitého tkaniva v penise, ktoré môže mať rôznu veľkosť kapilár. V pokojnom stave, keď penis nie je prekrvený, sa teda môže zdať malý, až zanedbateľný, no ak dokáže poňať dva krát viac krvi, než konkurencia, máte vyhrané. Výborným cvičením na zvyšovanie kapacity je jelqing.

Penis

 ČÍTAJTE AJ: 7 druhov mužských penisov. Ktorý majú ženy najradšej? 

7. Muži sú na tom v porovnaní s ostatnými cicavcami nadpriemerne

Dobrá správa zo živočíšnej ríše. Mužský penis v stave erekcie je v porovnaní s ostatnými cicavcami skutočne veľký. Napríklad penis šimpanza, ktorý je ľuďom veľmi blízky, je až o polovicu kratší. Rekord síce drží Vráskavec ozrutný, ktorý sa pýši „výbavou“ v dĺžke až 3,5 metra, ale u človeka by také niečo bolo skôr na škodu.

8. Zakrivenie penisu nie je nič výnimočné

Takmer každý penis má určité zakrivenie a o zvláštnosti sa dá hovoriť skôr v prípade dokonale rovného penisu. Bohužiaľ existujú aj extrémne formy zakrivenia, ktoré môžu mužovi sex znepríjemňovať, prípadne úplne znemožňovať. V takých prípadoch je na mieste osvojiť si rôzne techniky posilňujúcich cvičení. Jednou z posledných možností je chirurgická korekcia zakrivenia.

Ak je Váš penis mierne zahnutý do ľavej alebo pravej strany, nič sa nedeje a na Váš sexuálny život to nebude mať nijaký vplyv.

ČÍTAJTE AJ: Peyronieho choroba – zakrivenie penisu – ako dôsledok úrazu penisu. 

9. Nehádžte vinu na otca

Dĺžka, hrúbka či tvar Vášho penisu nie sú dané geneticky. Penis sa začína vyvíjať až v maternici. Ak teda nie ste spokojný so svojimi proporciami, viniť za to môžete iba matku prírodu a nikoho iného.

10. Muži sú nastavení na rýchle dosiahnutie orgazmu

Aj Vám niekedy prekážalo, že ste „hotový“ do piatich minút? Nezúfajte. Muži sú tak jednoducho naprogramovaní od prírody. Jediným podstatným účelom sexu je rozmnožovanie a zachovanie ľudského rodu. Ľudia si však navykli súložiť pre potešenie. Štatistiky uvádzajú, že až 85% mužov vyvrcholí do troch minút. Ak Vám ide aj o potešenie partnerky, musíte sa naučiť ejakuláciu oddialiť, s čím Vám pomôžu rôzne cviky, prípadne doplnky stravy. Rady ako cvičiť a hodnotenia produktov nájdete na našich stránkach.

ĎALEJ ČÍTAJTE: Celibát, ktorý mužov oberá o plodnosť a pevnú erekciu. Powered by the Product Review Wordpress Theme