20 zaujímavostí, ktoré ste o penise doposiaľ nevedeli – 2. časť

V 1. časti sme sa oboznámili s desiatimi zaujímavosti o penise. Zvyšných 10 Vám prinášame v nasledovnom článku.

11. Príliš dlhá erekcia nemusí byť plusom

Muži sa zvyknú navzájom predbiehať, kto má dlhšiu erekciu a komu ochabne ako prvému. Ak erekcia pretrváva skutočne dlho a krv z penisu neodteká, jedná sa o závažný problém. Hrozí riziko krvných zrazenín a upchávania ciev. Dávajte si preto veľký pozor na to, či je trvanie Vašej erekcie v norme so štandardom.

 

12. Po vazektómii si dajte na čas oddych

Spermie sú šikovné malé bunky, ktoré sú hnané túžbou oplodňovať. Ak ste podstúpili vazektómiu (sterilizáciu), dajte si aspoň na dva mesiace oddych v sexuálnom živote, pretože spermie, ktoré zostali v semenníkoch, sú stále schopné oplodnenia vajíčka. Ak by ste skutočne nemohli vydržať, použite ochranu.

Vazektómia nemá vplyv na kvalitu sexuálneho života. Ak ju zvažujete, dobre si to dopredu premyslite. Práve sa navždy chystáte obrať o schopnosť splodiť dieťa, čo sa Vám v budúcnosti môže prejaviť ako nie najrozumnejšie rozhodnutie.

 

13. XXL kondómy nie sú vhodné pre väčšinu mužov

Prieskumy výrobcov prezervatívov uvádzajú, že XXL veľkosti v skutočnosti využije len niečo okolo 6% zákazníkov. Pokiaľ medzi nich nepatríte, nesnažte sa ich kúpou zaujať predavačku. Je možné, že kondóm kupujete prvý krát. V takom prípade odporúčame siahnuť po štandardných veľkostiach, stanovených európskymi normami. Nepreceňujte sa!

 

XXL kondómy

14. Bolesť semenníkov

Mužov niekedy zvyknú bolieť semenníky. Táto bolesť je zapríčinená krvou, ktorá uviazla v prostate a spôsobuje tam zápchu. Je nutné ju z tohto miesta vyplaviť. Účinným receptom je orgazmus, nie každý však pri bolesti dostane na sex chuť. Ako alternatívu vyskúšajte masáž horúcou sprchou, v lepšom prípade partnerkinou rukou, jazykom (fantázii sa medze nekladú).

 

15. Penis je sfarbený tmavšie, než ostatné časti tela

Vo všeobecnosti platí, že penisy sú tmavšie, než telá, na ktorých visia. Odôvodnenie je jednoduché. Keby ste masírovali inú časť tela tak často, ako penis, zaručene by stmavla tiež.

 

16. Rozlúčte sa s tvrdením, že veľkosť penisu sa rovná veľkosti topánok

Všetky tie dohady o priamej úmere veľkosti penisu k iným častiam tela sú nezmysly. Neexistuje nijaká spojitosť medzi veľkosťou penisu a veľkosťou Vašich topánok, ukazováka, nosa a podobne. Ide čisto o výmysel. Sklamané môžu byť ženy, ktoré spájajú veľkosť penisu s veľkosťou peňaženky.

 

17. Najlepšou rozcvičkou pre penis je masturbácia

Masturbácia skutočne udržiava penis vo forme, podporuje tvorbu semena a vyplavuje to staré. Zadržiavanie semena môže spôsobiť problémy, pretože odumreté spermie sa rozkladom menia na škodliviny. V žiadnom prípade sa nepridávajte k cirkvi. Celibátom by ste si iba uškodili. Masturbácia penis prekrvuje a udržiava ho v strehu.

Máte partnerku a v posteli sa stretnete 2 – 3 krát do týždňa? To je zaiste pozitívne, no stále je to málo. Penis by ste mali „prevetrať“ denne, najmä čo sa týka zbavenia sa starých spermií. Na partnerku si môžete brúsiť zuby celý týždeň, no na udržanie „kamaráta“ vo forme si vystačíte aj sami.

Masturbácia

 

18. Pitie alkoholu škodí

Keďže mužská erekcia funguje na napĺňaní penisu krvou, je vo Vašom záujme vyhýbať sa všetkým vplyvom, ktoré pôsobia negatívne na krvný obeh, cievy a tepny. Občasné pivo alebo pohárik neuškodí, dokonca pôsobí preventívne voči rakovine a infarktu. Každodenné pitie väčšieho množstva alkoholu (už 3 pivá sú väčšie množstvo) Vám osoh do sexuálneho života s istotou neprinesie.

 Alkohol neprospieva penisu

19. Každý penis má „šev“

Po celej dĺžke spodnej strany penisu sa u každého muža ťahá tmavý šev. Ten vzniká už v maternici. Ženám sa z tohto švu vytvoria pysky vagíny. Mužom šev uzatvára močovú trubicu.

 

20. Penis nerastie večne

Ako každá súčasť ľudského tela, ani penis nerastie celý život. Jeho rast sa zastavuje tesne po dvadsiatom roku života. Ak po tejto lehote nie ste s jeho rozmermi spokojní, máte možnosť si ho ešte čiastočne predĺžiť cvičením alebo prípravkami. Majte však na zreteli, že aj toto dodatočné zväčšenie má svoje maximá, ktoré ste schopní dosiahnuť. Vyslovene rapídne predĺženie nečakajte. Každopádne zosilnenie a viditeľné zväčšenie penisu sa dosiahnuť dá.

 Powered by the Product Review Wordpress Theme