7 vecí, ktoré o penise určite netušíte

1. Mozog ako pomocník

Pravidelnou erekciou si zabezpečíte stálosť tvaru penisu a vyhnete sa postupnej degenerácii komôrok, ktoré sa nachádzajú v jeho hubovitom tkanive. Tie si svoju kapacitu dokážu zachovať väčšinu života, musíte ich však pravidelne precvičovať.

Mozog ako pomocník

Váš mozog síce čiastočne vykonáva funkciu „údržby“, ak však priložíte ruku k dielu aj Vy, výsledok bude mať omnoho lepšiu účinnosť. Istotne sa ráno budíte s erekciou. Takisto sa budia aj ostatní muži, pokiaľ sú zdraví a sexuálne zrelí. Nezáleží na tom, či sa Vám sníva o páde do bezodnej jamy či o sexe s Pamelou Anderson. Mozog zapríčiní erekciu tak či onak. Overuje si tým správnosť fungovania penisu. Ak sa Vám ejakulácia prihodí počas dňa a Vy na to nemáte skutočný dôvod, neľakajte sa. Mozog si jednoducho robí čo chce a schopnosť erekcie testuje okrem noci aj cez deň. Pokiaľ na sebe badáte neopodstatnenú erekciu, ste zdravý a schopný plodiť deti. Niektorí muži toto šťastie nemajú a to je signálom poruchy. Môže to byť psychická trauma, problémy s cirkuláciou krvi v tele, cukrovka a podobne.

Pokiaľ penisu nedoprajete pravidelnú erekciu, tkanivo môže strácať kapacitu, čím sa vlastne vedome pričiňujete na jeho zmenšení. Znížená elasticita môže penis zmenšiť aj o 2 cm. Je viacero možností, ako zabezpečiť intenzívne prekrvenie. Zariadenia, ako sú vodné či vákuové pumpy, Vám môžu byť veľmi nápomocné pri riešení týchto nedostatkov.

2. Veľkosť penisu v pokoji nie je dôležitá

U mužov neexistuje priama úmera medzi veľkosťou v pokoji a veľkosťou pri erekcii. Vedci zistili, že kratšie penisy v ochabnutom stave majú tendenciu zväčšiť dĺžku pri erekcii až dvojnásobne. Veľké penisy už nemajú možnosť nejak výrazne zväčšiť objem, preto erekcia nie je až taká rapídna. Aj s malým penisom teda môžete Vašu partnerku pri prvom sexe prekvapiť. 

3. Erotogénne zóny

Najvzrušivejším miestom na mužskom tele je spodná strana žaluďa. Obsahuje totiž najhustejšiu sieť nervových zakončení. Preto už jeden dotyk partnerkinho jazyka dokáže zapríčiniť okamžitú erekciu. Výskumníci sa pýtali mužov na ich erotogénne miesta na tele a okrem žaluďa sa aj ďalších 5 miest nachádzalo na penise. To je správa pre ženy, ktoré uvažujú o tom, kde sa svojho milovaného majú dotýkať.

velkost penisu

4. Citlivosť sa vekom znižuje

Nedá sa presne určiť o koľko percent sa citlivosť po určitom čase zníži. Je však pravdou, že sa tomuto klesaniu nevyhne ani jeden z nás. Pozitívom je, že sú dostupné metódy, ako si udržať maximálnu citlivosť čo najdlhšie.

Existuje minimálna hodnota, ktorú je muž na žaludi schopný pocítiť. Nazýva sa zmyslový prah a určuje minimálnu silu vnemu (napr. tlak, teplota), ktorá vám dokáže privodiť erekciu. Tento prah sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje a to, čo Vás vzrušilo v tridsiatke, v šesťdesiatke už nemusíte vôbec vnímať. Zmyslovým prahom sa zaoberali mnohí vedci v rôznych štúdiách a výskumoch. Každá z nich bola iná, no odborníci sa zhodli v jednej veci. Zmyslový prah začína klesať po 25 roku života. Najvýraznejší pokles (ak nie totálny prepad) nastáva medzi 65 až 75 rokmi. Iste ste si na svojich starých rodičoch všimli, že sa sex z ich života úplne vytratil. Jednoducho ich už nič nevzruší.

5. Vibrátory môžu pomôcť

Vibrátory nie sú iba pomôckou pre ženy. Sú veľmi prínosné pre mužov, ktorí kvôli zdravotným ťažkostiam schopní ejakulovať. Vibrátor z nich semeno doslova „vytrasie“. Špeciálny lekársky vibrátor sa prikladá oproti spodnej strane žaluďa.

Vibrator

Lekárske vibrátory nemajú väčší výkon ako tie bežné, dámske. Sú však navrhnuté tak, aby stimulovali tie časti nervovej sústavy, ktoré sú zodpovedné za ejakuláciu. Pracujú na princípe amplitúd, ktoré pôsobia na nervové dráhy.

Muži, ktorých problémy s ejakuláciou má na starosti poškodenie nervového systému, by po tomto type vibrátoru mali určite siahnuť. No aj zdravým mužom dokáže spríjemniť a spestriť sexuálny život.

6. Čo sa skrýva pod povrchom?

Málokto tuší, že viditeľný penis muža je len polovicou jeho celkovej dĺžky. Druhá polovica sa skrýva vo vnútri tela. Presne tak, ako je to pri ľadovcoch či stromoch, kde sa podstatná časť ukrýva pod povrchom. Penis je pod kožou napojený väzivom k pubickej kosti (viď obrázok).

7. Penis je ekosystém

Koža na penise, špeciálne priestor pod predkožkou, je rodiskom veľkého množstva baktérii a mikroorganizmov. Výskumníci z Translational Genomics Research Inštitútu v Flagstaffu, Arizona zistili, že tieto priestory obýva 42 unikátnych druhov baktérii, ktoré sa nevyskytujú nikde inde, iba na mužskom penise. “Dokázali sme, že ľudské telo je v podstate jeden veľký ekosystém,” tvrdí Dr. Price.

Z výskumu taktiež vyplynulo, že táto mikroflóra nebola rovnaká na obrezaných a neobrezaných penisoch. Mužom, ktorí sa chystali podstúpiť obriezku, bola odobraná vzorka. Tú porovnali so vzorkou, odobranou rovnakým mužom mesiac po zákroku. Množstvo baktérii ubudlo. Niektoré druhy dokonca vymizli úplne.

Vnútorný záhyb predkožky, teda miesto pod ňou, je sliznica, ktorá produkuje sekrét. Baktérie, ktoré na nej žijú, sa nemôžu vyskytovať inde na tele. Sú totiž anaeróbne (neprežijú na suchej pokožke).

Vedci sa až tak nezaujímali o rôznorodosť týchto bakteriálnych druhov, ako skôr o to, aký má vplyv obriezka na riziko nakazenia vírusom HIV. Existuje totiž teória, ktorá tvrdí, že anaeróbne baktérie môžu narušovať imunitný systém a bunky sú v tom prípade náchylnejšie na infikovanie sa vírusom HIV.Powered by the Product Review Wordpress Theme