Celibát ničí erekciu a zabíja plodnosť!

Celibát je život bez sexu. Niekto sexuálne abstinuje kvôli viere, niekto nemá partnerku a niekto je v sexe slabý, preto ho odmieta.

Jedno majú títo muži spoločné – hazardujú so zdravím penisu, a dokonca s jeho veľkosťou! Aké riziká v sebe nesie vyhýbanie sa sexu?

 

zivot_bez_sexu

Život bez akéhokoľvek sexu považujeme za zlý život

Celibát u kňazov a nechcený celibát

V článku nechceme nikoho nabádať, aby konal proti „Božej vôli“. Pokiaľ ste silne veriaci, zrejme nemáte záujem meniť svoju sexuálnu abstinenciu.

Článok ale odporúčam aj vám, pretože zdravotné riziká sa časom môžu prejaviť aj u vás. Mužské telo totiž funguje rovnako u všetkých.

Článok by mal „postrčiť“ tých, ktorí nemajú partnerku a nemôžu preto súložiť podľa chuti. Verte, že pravidelný sex má iba zdravotné výhody. Prakticky neexistuje dôvod, prečo by si mal sex niekto odopierať.

SLEDUJTE VIDEO: Dokument BBC prevažne o zdravotných rizikách celibátu

POZOR: Mnohí muži sa sexu vzdajú preto, lebo si v posteli neveria. Strach zo zlyhania a zlé skúsenosti často „brzdia“ prirodzenú sexualitu, kvôli čomu muž chladne. Z mnohých sa kvôli vedomému odopreniu sexu stávajú asexuáli. O asexualite čítajte podrobne tu.

 

Výhody pravidelného sexu

Niekto si možno povie, že pri sexe ide len o ejakuláciu a vyvrcholenie (orgazmus). Tie sú predsa na sexe to najpríjemnejšie. Ide ale o omnoho viac.

Zdravotné prínosy pravidelného sexu:

  • Podporíte tvorbu spermií – Pravidelná ejakulácia odplavuje mŕtve a „prezreté“ spermie. Zároveň zlepší tvorbu nových. Stabilný sex teda zlepší vašu plodnosť. Ak sa pokúšate o dieťa, mali by ste semenníky vyprázdňovať 2 x denne minimálne pol roka pred oplodnením.

 

  • Zlepšíte kondičku – Aj sex je fyzická aktivita a čím viac súložíte, tým viac telo namáhate. Precvičíte svaly, vylučovanie žliaz aj činnosť srdca a pľúc. Je to tá najpríjemnejšia rozcvička!

SEX AKO PREVENCIA RAKOVINY PROSTATY: Vedci skúmali mužov pravidelne sexujúcich už odmlada (od 16 roku). V dospelosti mali 3 x menší nábeh na rakovinu prostaty, než muži s občasným sexom! Výskumu sa dokonca nezúčastnili celibátnici, ktorí by mali ešte vyššie riziko rakoviny. Pozrite si aj zoznam ochorení prostaty.

 

  • Posilníte imunitu – Pri sexe sa nevyhnete bozkom a lízaniu. Tak sa do tela dostanú niektoré baktérie, na ktoré si telo vytvára imunitu. Silnejší organizmus ľahšie odoláva prechladnutiam a zápalom.

 

  • Zlepšíte si náladu – Pri orgazme sa vylučujú hormóny šťastia (serotonín, endorfín, oxytocín). Po sexe sa muž cíti skvele, lepšie sa mu premýšľa a je omnoho optimistickejší.

 

SPOMEŇTE SI na starších „zapšklých“ starcov. Viete, prečo sú stále takí mrzutí? Jednak je to prejav andropauzy, ktorá môže za úbytok hormónov šťastia. Starší muži už príliš nesúložia, a tak sú večne zle naladení. Kto vládze, okamžite súložiť! Potrebné detaily o andropauze a jej príznakoch sa dočítate tu.

 

  • Zvýšite si sebavedomie – Tento pocit muži s celoživotným celibátom nikdy nezažili. Ak privediete ženu k orgazmu tak, že pod vami stoná a volá vaše meno, vzbudí to pocit „dobre odvedenej chlapskej roboty“. Ego vám vtedy zaručene stúpne. Aj to je obrovský rozdiel medzi „utiahnutými“ celibátnikmi a alfa samcami s pravidelnou súložou.

 

  • Podporíte súdržnosť vzťahu a upevníte vzájomné city – Aj za to môžu sexuálne hormóny. Páry s kvalitným sexom sa menej hádajú a vydržia omnoho dlhšie, často doživotne. Ak to neklape už od začiatku, prípadne sa sexu vzdáte po čase, vzťah to pravdepodobne potopí.

Všetky tieto výhody spolu so skvelým pocitom po orgazme zažívajú muži s pravidelným sexom. Neodvážim sa radiť, že je lepšie nestriedať partnerky. Vždy ale myslite minimálne na kondóm.

Ak máte rovnako náruživú, ale stálu priateľku, spoločne sa uchránite pred pohlavne prenosnými chorobami. Riziko nákazy rastie práve s počtom sexuálnych partnerov.

POUČTE SA a buďte v strehu! Veľkým zoznam pohlavných chorôb nájdete tu.

 

SLEDUJTE VIDEO! Reportáž o celibáte televízie Stream.cz. MUDr. Trojan rozpráva o vzniku neuróz, nespavosti, porúch trávenia, bolestiach hlavy, frustrácii, agresivite a hystérii. Príčinou je sexuálna abstinencia!

 

knaz_tomas_halik

Kňaz Tomáš Halík nie je zastáncom celibátu

 

NÁZOR: Na verejnosti sa dnes rozpráva o cirkevnom rušení celibátu. Viem o nemálo prípadoch, kedy život v celibáte skôr prospel deformácii osobnosti, než k jej rozvoji. Viem o prípadoch, kedy sa za celibátnym životom skrývala psychosexuálna deviácia (psychická porucha)“, tvrdí známy český kňaz a psychológ Tomáš Halík (zdroj).

 

Celibát a veľkosť penisu

Veľkosť penisu z veľkej časti určuje aj pravidelná erekcia – napĺňanie penisu krvou. K erekcii dochádza pri sexuálnom dráždení a vzrušení.

Ak sa celibátnik vzrušeniu vyhýba a na sex nemyslí, do penisu sa nedostáva dosť krvi. Kvôli tomu sa zužujú cievy a drobné žilky.

Ak je stav dlhoročný, cievy sa nedajú vyliečiť a postihnutý už nikdy nedosiahne erekciu (erektílna dysfunkcia). Čo je ešte horšie, s povädnutým penisom nesplodí dieťa a to ani vtedy, keď sa z celibátu rozhodne vystúpiť.

Odmietanie sexu je pre zdravie penisu, erekciu a plodnosť deštrukčné! Štatisticky sa „nepoužívaný“ penis zmenší o 1 až 2 centimetre!

 

Celibát a zdravie semenníkov

Keď sa semenníky nevyprázdňujú, stále sa v nich tvoria, umierajú a tvoria ďalšie spermie. Vznikajú škodliviny, ktoré vedú k zdravotným problémom.

Predstavte si plesnivý sud, do ktorého roky prilievate mlieko. To kysne, plesnivie a vznikajú škodliviny.

Čo sa stane so sudom, ak sa nebude pravidelne vymývať? Zničí sa a rovnako budú reagovať aj semenníky.

TIP: Masáž semenníkov pre kvalitu spermií.

 

Celibát a testosterón

Fyzická záťaž a sex podporujú tvorbu mužského hormónu testosterónu. Celibát a lenivosť ho naopak znižujú.

Muž stráca mužnosť, dravosť a silu. Vyprcháva z neho mužský princíp. Takíto muži sú dokonca menej príťažliví pre ženy!

PREČITAJTE SI, ako zvýšiť testosterón v 10 krokoch?

celibat_knazov

Nie je náhoda, že najviac pedofilov a iných porúch je práve medzi kňazmi – celoživotnými celibátnikmi bez sexu

 

Nevýhody a riziká sexuálnej zdržanlivosti 

  • Pokles libida a oslabenie erekcie

Čo sa nepoužíva, to „zapadne prachom“ a pokazí sa. Rovnako ako vám ochabnú svaly, keď sa prestanete hýbať, oslabí sa aj sexuálna kondícia a schopnosti.

  • Zdravotné ťažkosti

Tie vyplývajú z oslabenia. Zvyšuje sa riziko neplodnosti aj rakoviny prostaty či semenníkov. Ak by auto celý život stálo v garáži, začne hrdzavieť a rozpadať sa. Organizmus sa správa rovnako.

  • Psychické problémy a neurózy

Nejde len o to, že sa netvoria hormóny šťastia. Mužské telo je naprogramované na sex a množenie. Ak sa táto prirodzenosť potláča, vplýva to veľmi negatívne na psychickú pohodu a osobnosť celibátnika (spomeňte si na pedofilné a iné zvrátené kauzy kňazov).

  • Nezdravé stravovanie a riziko obezity

Muž bez sexu trpí hormonálnou nerovnováhou a chýbajú mu hormóny šťastia. Nezdravé, najmä sladké a mastné jedlá tieto hormóny dokážu „nahradiť“, čím sa zvyšuje riziko obezity. V niektorých prípadoch celibátnik siaha kvôli frustrácii po alkohole a drogách!

A ČO VÝHODY CELIBÁTU? Okrem toho, že celibátnik sa nenakazí pohlavnou chorobou, žiadne iné výhody neexistujú. Celibát je nezdravý, neprirodzený a úplne zbytočný!

 

frustracia_bez_sexu

Dlhodobá absencia bez sexu vám môže ozaj „zašibať“ na hlavu

 

Šokujúca štatistika!

Podľa prieskumov si dnes 33 % mužov a až 42 % žien dokážu predstaviť život úplne bez sexu! Čaká nás v budúcnosti zhoršovanie sexuality obyvateľstva?

TIP: Čo o sexuálnej abstinencii píše Česká prúmyslová zdravotná poisťovňa?

 

 

Sex je zdravý, celibát je úplne nevhodný

Ak v živote je niečo, čo je príjemné a zdravé zároveň, neexistuje dôvod nevenovať sa tomu naplno. Sex, masturbácia a celý intímny život je zdravý pre každého človeka na zemi.

Nenechajte si vnucovať cudzie názory a riaďte sa pudmi. Príroda ľudí naprogramovala proti celibátu. Kto odmieta sex, ohrozuje svoje zdravie.

ČÍTAJTE ĎALEJ: Orálny sex a vplyv na veľkosť penisu.Powered by the Product Review Wordpress Theme