Jelqing – 10 zaujímavostí, ktoré ste o určite nevedeli

Jelqing je vo svojej podstate veľmi jednoduchým spôsobom, ako si svojpomocne zväčšiť penis. Jelqing si osvojuje čoraz viac mužov. Na našich stránkach nájdete obsiahly článok o cvičení, v tomto článku sa budeme venovať zaujímavostiam, ktoré ste doteraz možno nepoznali.

 

  • Jelqing je jednoduchým spôsobom, pomocou ktorého môžete dosiahnuť zväčšenie penisu. Pri správnom vykonávaní cviku je bezpečný a pohodlný, no pokiaľ budete cvičiť priveľmi rýchlo či silno, môžete si privodiť poranenie. Medzi najčastejšie patria odreniny a poškriabania. Preto sa odporúča na cvičenie použiť dostatočnú dávku lubrikantu. Príliš silný tlak na penis môže spôsobiť poranenie kapilár, ciev a následnú infekciu. To už sú však extrémne prípady a myslím, že každý muž dokáže odhadnúť vhodnú silu.


Jelqing na zvačšenie penisu

  • Medzi extrémne dôsledok nesprávneho cvičenia patrí tzv.: efekt baseballovej pálky. Vzniká vtedy, ak nepôsobíte rovnakým tlakom na celú dĺžku penisu. V takom prípade sa stane, že najväčšou časťou penisu je žaluď. Efekt našťastie vzniká až po dlhodobom cvičení nesprávnym spôsobom, dá sa mu teda celkom bezpečne vyhnúť. Ako druhý extrémny prípad sa ojedinele vyskytuje efekt pneumatiky. Ten vzniká, ak triete penis príliš silno a nemáte ho dostatočne namazaný lubrikantom. Trením jemná pokožka na penise napuchne a okolo žaluďa (pokiaľ nemáte obriezku) vznikne opuch. Na pohľad penis pôsobí, akoby bola okolo žaluďa natiahnutá pneumatika.

 

  • Teraz už viete, že na jelqing je vhodné použiť lubrikant. Existuje však aj metóda suchého jelqingu. Túto alternatívu by sme však neodporúčali úplným začiatočníkom.

 

  • Odborníci na celom svete sa dohadujú o tom, či je jelqing skutočne účinnou metódou na nárast penisu. Dohady však v prospech jelqingu vyvracia výsledok výskumu lekára Briana Richardsa, ktorý preukázal, že pri dlhodobom cvičení dosiahne zväčšenie až 87% mužov.

 

  • Pôvod jelqingu je v arabských krajinách. Tam sa táto technika predávala z otca na syna pri akte zasväcovania do dospelosti a sexuálneho života mladých mužov.

 

  • Slovo „jelq“ má pôvod na Blízkom východe. V perzskom jazyku  má význam „masturbácia“.

 

  • Je však nutné, aby bol pri cvičení Váš penis v stave polovičnej erekcie. To môže byť problém pre začiatočníkov, ktorí nedokážu plnej erekcii zabrániť. V takom prípade by sa jelqing skutočne zmenil na masturbáciu.

VIDEONÁVOD: Ako správne cvičiť jelquing? 

 

 

  • Ak ste si k jelqingu stále nevybudovali dôveru, skúste si spomenúť na dokumenty o afrických domorodcoch, ktorí s mäkkými časťami tela (pery, uši a pod.) dokážu priam neuveriteľné veci. Penis je síce citlivejší orgán, no trpezlivosťou a správnou metódou je možné zmeniť jeho proporcie.

 

  • Podaktorí muži sú natoľko nespokojní so svojim penisom, že jelqingu venujú omnoho viac času, než sa odporúča , no v týchto prípadoch hrozí riziko poranení!

 

  • Ak máte partnerku, spýtajte sa na jej názor. Možno je s Vašou aktuálnou veľkosťou spokojná a prípadný nárast by pre ňu v rámci sexu nemusel byť príjemný. Preto jelqing nezatajujte. Možno Vás partnerka prekvapí a s cvičením Vám pomôže. Môže sa tak stať súčasťou predohry a zaujímavým oživením Vášho sexuálneho vzťahu.

 Powered by the Product Review Wordpress Theme