Malý penis – ako sa ho zbaviť?

Stráchate sa, že je váš penis malý? Hanbíte sa spýtať okolia, koľko je tak akurát a koľko je už málo? V článku zistíte, že väčšina prípadov sú iba neopodstatnené obavy a muži hľadajú problém tam, kde vôbec byť nemusí.

 

Ak ste mladí, ešte si počkajte

S otázkami sa na nás často obracajú aj násťroční chlapci okolo 13 – 20 rokov. Pozorujú okolie a ak vidia niekoho nadpriemerne obdareného, kričia o pomoc. S vlastným rozmerom spokojní nie sú.

 

maly penis

To, že má niekto v okolí väčší penis, neznamená, že ho musíte silou mocou predbiehať

 

Obávať sa v tomto veku však nemá najmenší zmysel – telo ešte bude pár rokov rásť. Vo veku 13 rokov sa začína puberta a telo mladého muža začína pohlavne dozrievať. Proces je však niekoľkoročný, pričom penis môže celú túto dobu rásť, takže mladík nemôže tušiť, čoho sa ešte dočká.

Obecne sa rast zastavuje v cca. 22 rokoch. Ak toľko ešte nemáte, nad veľkosťou penisu sa zatiaľ vôbec neznepokojujte.

 

Aký je slovenský priemer?

Najčastejšie sa za priemer považuje 6 až 10 cm v pokojnom stave a 11 až 17 cm v stave erekcie. Na takéto rozmery sú Slovenky zvyknuté a popravde ich nijak neprekvapí, ak vám také čísla nájdu v nohaviciach. Väčšie penisy nemusia ženu vždy potešiť, pretože taký sex ju môže bolieť.

 

Malý penis nie je mikropenis

Je zaujímavé, že obrovská časť mužov s bežným penisom trpí komplexami z malého penisu. Muži sa neustále porovnávajú s inými mužmi a je jasné, že vždy bude niekto s väčšou pýchou.

Na záchode v bare, v pornofilme, v saune alebo v sprchách na športovisku – všade sa nájde väčší penis. A páve to mužov najviac zaráža, pretože sa cítia menejcenní.

VEDELI STE, ŽE až 37 % mužov trpí komplexom menejcennosti z malého penisu už od detstva?

Často sa stretávame s otázkou mám mikropenis – môj penis má menej, než 15 cm.“ Páni si myslia, že mikropenis je podpriemerný penis. Nie je to pravda. Mikropenis vyzerá takto:

 

Ak teda máte menej, než priemerných 15 cm v erekcii, máte len podpriemerný penis, nie mikropenis

Ak teda máte menej, než priemerných 15 cm v erekcii, máte len podpriemerný penis, nie mikropenis

 

Koľko budem potrebovať na uspokojenie ženy?

Štatistiky tvrdia, že priemerná hĺbka pošvy je 10 cm. Nemal by teda byť problém obsiahnuť tento rozmer aj s menším penisom. Pošva je najcitlivejšia tesne za vchodom, a teda na jej začiatku. Znamená, to, že ženu dokážete uspokojiť aj s malým penisom. Záleží ale aj na vhodnej technike.

VÝBORNÝ TIP: Aké sexuálne polohy striedať, ak máte malý penis?

 

Ženám údajne stačí priemer (+ zopár cm navyše)

Spýtali sme sa troch náhodných dievčat, či už mali sex s „menej obdareným“ mužom a ako na túto skúsenosť spomínajú. Zistili sme, že ženy často spomínajú staré známe „na veľkosti nezáleží“. Z reakcií je však jasné, že každá žena v skutočnosti túžia po aspoň pár cm nadpriemer.

Lucka, 26 rokov: „Čo hovorím na malý penis? No, raz som to skúsila a nebola to žiadna hitparáda. Myslím, že aj on sa cítil trápne, ale nechcela som mu dať najavo svoje rozčarovanie. Vážne to nebola žiadna jazda, ale skôr taká nudná, uťahaná prechádzka. Asi je to o kompromisoch, ale veľmi som si to neužila, aj keď sa snažil.“

VEDELI STE, ŽE v skutočnosti na veľkosti penisu záleží viac mužom, než ženám? Problém si často nosíme iba v hlave a nie v nohaviciach! Britskí vedci prišli so štatistikou, že oproti 85 % spokojných žien stojí iba 55 % spokojných mužov!

Miška, 28 rokov: „Chémia medzi nami síce fungovala, no keď vytiahol to 12 cm tykadielko, bola som sklamaná. Dúfala som, že s malým gašparkom sa naozaj dá zahrať veľké divadlo, ale na toto predstavenie by som už druhý krát nešla.“

Petra, 29 rokov: „Dokáže ma sklamať, keď je muž charizmatický a vzplanie medzi nami vášeň. Je smutné sledovať, ako sa všetko končí iba pokusmi o uspokojenie. Na druhej strane ani extra veľké penisy nemusia byť vždy to pravé. Raz som to skúšala s jedným nadmerne obdareným mladíkom a mala som skôr pocit, ako by som rodila, než akoby som mala príjemný sex. Všetkého moc škodí.“

Čo sme teda zistili? Slovenská žena má rada priemerný slovenský penis. Nič príliš malé, ale ani prehnane veľké. Jednoducho zlatá stredná cesta.

VEDELI STE, ŽE žena sa nezaujíma iba o váš penis, ale o vás ako osobnosť? Klasické hodnoty, ako inteligencia, zmysel pre humor, dobrosrdečnosť a dbanie o svoj vzhľad dokážu byť silnejšími „magnetmi“, než obsah trenírok.

 

Žena potrebuje predovšetkým tvrdý penis!

Dostávame sa k pointe. Nie je až tak podstatná veľkosť, než pevná erekcia. Uznajte, že s „mäkkýšom“ nie je šanca ženu uspokojiť, pretože penis ani necíti. Rovnako tak by ani muž nedosiahol uspokojenie, keďže by ani necítil, že má penis vo vagíne. Prvoradé preto je snažiť sa o zlepšenie erekcie.

 

slaba erekcia

Ak nie je penis tvrdý a konzistenciou pripomína želé, zo sexu nebude mať nič muž ani žena

 

VEDELI STE, ŽE kvôli slabej erekcii sa penis javí menší, než je v skutočnosti? Je to rovnaké ako neúplne nafúknutý balón. Neviete, aký veľký je naozaj, pretože ho nevidíte nafúknutý na doraz. To isté platí aj o krvi a penise.

 

Takže aj tvrdý „dvanásťcentimetrák“ je dosť?

Za predpokladu, že si nájdete dievča bežných proporcií, tak áno. Ako sme písali, vagína je najcitlivejšia hneď na začiatku, takže ju dokážete uspokojiť aj s menším, ale skalopevným penisom. Ako si udržať čo najlepšiu erekciu až do dlhého veku?

  • Nikdy nezačínať s fajčením – dlhoroční fajčiari majú spľasnuté penisy a so sexuálnym životom je spokojná len hŕstka z nich
  • Nikdy nadmerne nepopíjať alkohol – dlhoroční fajnšmekeri, ktorí pijú veľké množstvá alkoholu, majú taktiež problémy s erekciou. Alkohol odoberá telu energiu a nielen tú fyzickú, ale aj psychickú. Alkoholici strácajú záujem o všetko vrátane sexu
  • Nikdy nepribrať nadbytočné kilogramy – ovisnutý pupok opticky penis zmenší, tukom upchaté cievy zas bránia prekrveniu penisu, ktorý tak stráca na sile
  • Nikdy nezlenivieť – „v zdravom tele zdravý duch“ je platná naveky a týka sa to aj erekcie. Posilňovanie tela okamžite posilňuje aj erekciu
  • Nikdy sa nevyhýbať sexuálnej aktivite – onania, sex, cvičenia, masáže. Nedopustite, aby sa váš penis „nudil“ a snažte sa ho denne nejak zamestnať. Iba tak si udrží dobrú kondíciu až do staroby.

Penis nesmieme ignorovať. Je to dôležitý orgán a nemôžeme ho zanedbávať, práve naopak. Zasluhuje si omnoho väčšiu pozornosť, než mu väčšina pánov venuje.

 

Ako si môžem dopomôcť k väčšiemu penisu?

Na túto tému sme už napísali mnoho článkov. Tieto možnosti môžete skúšať jednotlivo, avšak ak ich skombinujete, účinky sa znásobia.

pomocky na maly penis

V sexshopoch nájdete rôznorodý sortiment, vrátane špeciálnych návlekov na penis

 

V prvom rade sa však nevzdávajte a nemyslite si, že si kvôli menšiemu penisu nenájdete priateľku. Na každého z nás tam nejaká čaká. Je len otázne, kedy na ňu narazíme. Dovtedy sa však môžeme snažiť urobiť maximum.

 Powered by the Product Review Wordpress Theme