Masáž prostaty – orgazmus jedným prstom!

Masáž prostaty (bod P) je veľmi intímna technika k dosiahnutiu orgazmu. Ako muži zvyčajne nie sme zvyknutí, aby nám niekto „siahal do útrob“.

Áno, prostata sa totiž masíruje cez análny otvor, kde vám partnerka buď zasunie prst alebo inú erotickú pomôcku.

Niektorí muži ju už vyskúšali, avšak dnešný článok bude pre tých, ktorí sa doposiaľ ostýchali a partnerky sa pri sexe nespýtali.

TIP: O prostate, jej funkcii a najčastejších problémoch s ňou sme sa rozpísali v staršom článku

Ako sa partnerka dostane k prostate?

Prostata je malá žľaza pod močovým mechúrom. Obopína močovú trubicu a má veľkosť asi ako gaštan alebo slivka.

Nahmatať sa dá aj zvonku cez „hrádzu“, krátky úsek medzi semenníkmi a análnym otvorom. Takáto stimulácia je tiež príjemná, avšak masérka sa nedostane až k „jadru veci“.

Priame dráždenie cez anál je omnoho príjemnejšie. Prostata je približne 7 cm hlboko.

masaz prostaty prstom

Ak je dotyk citlivý, prostatu nie je ťažké nahmatať

Hlavne pomaly

Partnerka nesmie postupovať rýchlo. Análny zvierač sa dokáže veľmi pevne stiahnuť aj pri tom najcitlivejšom dotyku.

Vnútornej masáži preto musí predchádzať aj tá vonkajšia. Žena si musí poriadne nalubrikovať prsty a jemne, trpezlivo masírovať spodnú časť chrbta, zadok, análny otvor a hrádzu, kým sa uvoľnia.

Ak ležíte na chrbte a máte skrčené nohy zdvihnuté dohora, partnerka sa povenuje aj penisu. Až potom je vhodná doba vydať sa „ďalej“.

Sám si diktujte tlak a rýchlosť, ktorými do vás partnerka vniká. Ak vám niečo nebude príjemné, ihneď to nahláste.

VIDEONÁVOD: Masáž prostaty prstom aj vibrátorom

Kedy prostatu nemasírovať?

Každý 3 muž trpí niektorým ochorením prostaty, najčastejšie jej nezhubným zväčšením (benígna hyperplázia prostaty). V tomto štádiu je prostata veľmi citlivá a bolestivá, takže dotýkať sa jej by bolo nepríjemné.

Rovnako je masáž neprípustná v prípade problémov s análnym otvorom – najčastejšie hemeroidy. Vtedy by dokonca hrozilo poškodenie žíl v análnom venci a veľmi silné krvácanie.

Bezpečnostné zásady pri masáži prostaty

Na vec sa musí veľmi nežne a citlivo. Dámy s dlhými nechtami si musia dávať obzvlášť veľký pozor, aby ostrou hranou nepoškodili vnútorné tkanivá. Ťažko sa hoja a krvácanie z konečníka je veľmi nepríjemné.

Na zvýšenú pozornosť musia dbať dámy s nalepenými nechtami. Odlepený a zabudnutý nechtík by narobil dosť neporiadku.

Veľmi podstatná je hygiena. Pred masážou by sta sa mali dôkladne osprchovať. Príjemný je aj spoločný horúci kúpeľ, pri ktorom sa uvoľní svalstvo.

Partnerka môže použiť aj kondóm alebo lekársku rukavicu. Všetko musí byť dostatočne lubrikované, aby masáž prebiehala hladko.

ako predlzit suloz

Prsty alebo vibrátor?

Masáž prstami je možno vhodnejšia pre začiatočníkov – mužov aj ženy. Žena môže veľmi podrobne „skúmať terén“, než si techniku osvojí. Prsty sú zároveň tenšie, než vibrátory, čo ocení zase začiatočník muž.

Pokročilí páni, ktorí si masáž užívajú naplno, môžu zakúpiť niektorý z vibrátorov. Obyčajné dildo, vibračný, extra dráždivý – druhov je mnoho.

VIDEO: O vibrátoroch rozpráva Dominika zo sex-shopu RůžovýSlon.cz

Masáž prostaty v medicíne

Masírovať vás bude aj lekár pri vyšetrení prostaty (ako také vyšetrenie prebieha sa dozviete TU). Lekár ju potrebuje nahmatať a zistiť, či nie je zväčšená, zapálená alebo na nej nie sú nerovnosti.

Lekár môže odobrať aj malú vzorku, aby ju podrobil rozboru pod mikroskopom a vylúčil prítomnosť zhubných buniek.

 

zvacsena prostata

Takto vyzerá vyoperovaná zväčšená prostata – benígna hyperplázia (BHP)

 

Masáž prostaty – zdravotné benefity:

  • Uvoľnenie predejakulačnej tekutiny – prečistenie prostaty od usadenín
  • Prevencia pred zápalmi
  • Podporuje prekrvenie
  • Prevencia proti rakovine prostaty
  • Aj je masáž zdravotná (nariadená lekárom), vykonáva sa 3 x týždenne v akútnej fáze, neskôr 1 x týždenne. V rámci prevencie aspoň 1 x mesačne. Pri rakovine prostaty ju vám ale nenaordinujú.

VIDEO Z AMBULANCIE: Preventívna masáž prostaty

Všetky masáže sú pre telo prospešné, prostatu nevynímajúc. Okrem utuženia jej kondície však utuží aj váš vzťah. Ako?

Všetko je o vzájomnej dôvere. Pravdepodobne by si nenechali vŕtať v zadku len tak niekoho. Takáto intímnosť prehĺbi dôveru medzi partnermi.

Ide o nový vnem, takže môže pomôcť aj pri klesajúcej príťažlivosti a stereotypu v posteli. Ideálna novinka pre dlhotrvajúce vzťahy.

Nebuďte však sebeckí a snažte sa aj vy vymyslieť niečo nové, čím partnerku obšťastníte. Držte sa pravidla „niečo za niečo“.

PROFI TIPY: Ako dokonale uspokojiť ženu?

Ak partnerku nemáte, nevadí. Masáž prostaty zvyčajne patrí medzi „špeciálne ponuky“ masérskych alebo erotických salónov. Pohľadajte na internete.

Výživa prostaty

Aby bola prostata zdravá, vitálna a chránená, odporúčame aj zmenu životosprávy. Ideálne takto:

Hlavne sa nebáť zahanbenia a „rýpavých prstov“

Nemyslite si, že by takéto hry znevážili vašu dominantnosť v posteli alebo vo vzťahu. Vôbec nejde o prejav nejakej slabosti, zžensštilosti ani homosexuality.

Aj vašu partnerku zaujíma, ako sa v posteli cítite a chce vám dopriať len to najlepšie. Uvidíte, že si masáž prostaty tiež obľúbite.

TIP PRE ĎALŠIE POTEŠENIE: Všetko o masáži pre zväčšenie penisu

 Powered by the Product Review Wordpress Theme