Metódy zväčšenia penisu – fakt alebo fikcia?

Muži, ktorí sa usilujú o trvalé zväčšenie penisu, v priebehu tohto snaženia siahli po rôznych, často extrémnych možnostiach.

Pokiaľ zvyknete skúmať internet, zrejme už ste sa stretli reklamami a zaručenými radami či neuveriteľnými ponukami. Niekedy však hrozí riziko, že narazíte na informácie zavádzajúce či celkom nepravdivé. Človek v takých prípadoch nevie, komu dôverovať a do koho rúk zveriť svoje problémy. Nie všetky informácie na internete sú spoľahlivé.

Ako muž veľmi dobre poznám názory iných mužov na túto tému. No ako lekár mám právo a najmä záujem sa vyjadriť ohľadom problematiky dosiahnutia tohto cieľa. Po mojej niekoľkoročnej praxi lekára tvrdím, že väčšina mužov na celom svete sa zaoberá rovnakými myšlienkami, obavami a otázkami.

1. Drvivá väčšina mužov, ktorí nemajú dobrý pocit zo svojej sexuálnej výkonnosti, sa s týmto problémom nezdôverí svojej partnerke, priateľom a už tobôž nie svojmu lekárovi.

2. Títo muži radšej zamknú ústa na zámok a skúšajú nájsť správnu radu odpočúvaním rozhovorov kolegov, v posilňovni a pátraním na internete.

3. Médiá a verejné názory mužov presviedčajú, že na veľkosti nezáleží.

4. Erektílna disfunkcia (nedostatočná/žiadna erekcia) postihuje až tretinu mužov!

5. Priemerná európska dĺžka penisu je 15 cm (v stoporenom stave).

6. Zhubný nádor na prostate je u mužov najčastejšie sa vyskytujúcim typom rakoviny na svete.

7. V USA ročne zomrie na rakovinu prostaty 38 000 mužov.

8. Benígna hyperplázia prostaty (BHP) sa vyskytuje u 50-75% mužov.

9. Až 90% všetkých opýtaných mužov nie je spokojná s rozmermi svojho penisu a stupňom svojej sexuálnej výkonnosti.

10. Väčšina opýtaných mužov by prijala zväčšenie penisu.

Muži však nemajú až taký rozhľad v možnostiach, ako by sa predpokladalo. Veria, že spôsobov je iba pár. Najväčšiu dôveru si získala vákuová pumpa – zariadenie , ktoré využitím tlaku penis zväčšuje. Ďalej je to vešanie rôznych závaží na penis. Menej obľúbená už je faloplastika (chirurgické zväčšovanie penisu). V skutočnosti žiadna z týchto možností nie je úplne vhodná. Tu je pár zdôvodnení.

Vákuové pumpy

Reklamami na vákuové pumpy je zaplavnená väčšina stránok s erotickými pomôckami. Každá z nich Vám nasľubuje obrie penisy a gigantické efekty.

V skutočnosti tieto pomôcky používajú muži, trpiaci chronickou cukrovkou a zhoršeným krvným obehom (v niektorých krajinách ich dokonca hradia zdravotné poisťovne).

Títo muži majú kvôli problematickému metabolizmu zhoršený krvný obeh a krv sa im do požadovaných partií vôbec nedostane. Pumpa dokáže natlakovať penis krvou a tak používateľovi umožňuje aspoň chvíľkový pohlavný styk. Nie je to však žiadna sláva a partnerské vzťahy často končia rozchodom práve kvôli nedostatkom v sexuálnom živote.

Bathmate - vodná pumpa

Niektorí výrobcovia majú svoje pumpy označené certifikátom FDA (úrad pre kontrolu potravín a liečiv). Treba však brať na vedomie, že toto označenie určuje vhodnosť použitia pre zdravotné účely, nie pre dlhodobé zväčšovanie penisu.

Doposiaľ som sa nestretol s jedinou serióznou a neprikrášlenou štúdiou, ktorá by pumpy označila za vhodné pre účely trvalého zväčšenia. Pumpa Vám pomôže navodiť polovičnú erekciu, vďaka ktorej dokážete zasunúť penis do vagíny. Žiadna sláva sa však konať nebude.

Rozťahovacie zariadenia

V súčasnosti nájdete na trhu množstvá rôznych druhov týchto pomôcok. Sú však primárne určené na lepšie hojenie tkanív a väzív po chirurgickom predlžovaní.

Tieto zariadenia odporúčam používať výhradne iba v prípade pooperačného liečenia. Pomôcka zabezpečuje správne priľahnutie tkaní v oblasti jazvy. Pokiaľ ste však za uplynulých 24 hodín operáciu penisu neabsolvovali, toto zariadenie skutočne nepotrebujete.

Vešanie závaží na penis

Táto metóda si za 2000 rokov získala pomerne veľkú obľubu. Je možné sa s ňou stretnúť u niektorých afrických kmeňov. Poznatky nasvedčujú, že závažia si na penisy vešali už starovekí Egypťania. Každopádne účinnosť metódy je nízka. Dĺžka sa síce nepatrne zväčší, no trvá to skutočne dlho a navyše sa penis zúži. V extrémnych prípadoch sa v dôsledku použitia nesprávneho závažia môže znížiť prítok krvi do penisu, čím vzniká nekróza (odumieranie tkanív a kože).

Faloplastika – chirurgické zväčšovanie penisu

Niekedy problémy mužov prerastú až do nutnosti riešiť situáciu chirurgickým zákrokom. Väčšinou ju vyhľadávajú páni, ktorých trápi tzv.: mikropenis. Predĺženie spočíva v narezaní alebo úplnom prerezaní závesného väziva, ktoré drží penis počas erekcie vzpriamene. Druhým spôsobom je injektáž tuku do penisu, čo však môže spôsobiť komplikácie a deformácie penisu.

Operácia v nijakom prípade Váš penis neposilní, neovplyvní tvrdosť ani dobu Vašej erekcie a nijakým spôsobom nezlepší Vašu sexuálnu žiadostivosť či ejakuláciu.

Niektoré výskumy dokonca potvrdili, že narezanie závesného väzu za účelom predĺženia penisu spôsobí pravý opak a zahojením jazvy po reze sa penis opticky ešte viac skráti.

 

….a ktoré metódy zväčšovania penisu sú odporúčané? Doplňky stravy (popr. lieky) v kombinácií s cvikmi! Ale o tom až v následujúcom článku…Powered by the Product Review Wordpress Theme