Mikropenis – čo sa skrýva pod týmto pojmom? Dá sa zväčšiť?

Čo sa skrýva pod pojmom „mikropenis“?

Nespokojnosť s veľkosťou vlastného penisu je u mužov jedným z najväčších trápení. Túto skutočnosť by však nemali brať až tak vážne, pretože vždy sa nájdu ľudia, ktorých prirodzenie je ešte menšie. Extrémnou formou malého penisu je tzv. mikropenis. Ak ste o sebe doteraz mali pochybnosti, dúfam, že sa Vám naštrbené sebavedomie aspoň čiastočne zvýši. Ak náhodou patríte medzi mužov, trpiacich týmto extrémom, nebuďte zúfalí. Existujú metódy na zväčšenie. 

Príklady mikropenisu (zdroj Wikipedie.cz):


Mikropenis
 


Mikropenis
 


Mikropenis
 

predcasna ejakulacia


Mikropenis
 


Mikropenis

Ako rozlíšim malý penis od mikropenisu?

Rozmer mikropenisu je definovaný ako zhruba 2,5 krát menší, než je priemerný rozmer mužského prirodzenia. Ostatné súčasti rozmnožovacieho ústrojenstva dosahujú bežných proporcií. Príčiny môžu byť rôzne a to od genetických porúch cez poruchy vylučovania testosterónu do tela a ďalšie. Všeobecne je rozšírený názor, že sa nejedná o až takú veľkú tragédiu, pretože penis je vlastne zdravý. Vysvetliť to majiteľom penisu však nie je ľahké. Čím menší je penis, tým je väčšie mužovo trápenie.

Aká je veľkosť mikropenisu?

Ako to teda je s mikropenisom? Priemer nemôže byť všade rovnaký. V Afrike je priemer bežného penisu v stave erekcie 17,93 cm, v Ázii je to iba 9,66 cm. To už je samo o sebe výrazný rozdiel. Celosvetový priemer mikropenisu je 3,5 cm pri erekcii. Neuveríte, ale podaktorí muži by brali aj tento rozmer. Najmenší zaznamenaný rozmer mikropenisu je 1,15 cm. Je to najmenší penis na svete a isto si zasluhuje zápis do knihy rekordov, aj keď jeho majiteľ to zrejme tak veselo nevníma.

Dá sa mikropenis nejako zväčšiť?

Mikropenis dokáže správny lekár odhaliť okamžite po pôrode. Ak je príčinou hormonálny problém, nastupuje hormonálna liečba. Lekári do tela injekčne dodávajú testosterón a gonadotropín, čo má po na rast penisu preukázateľne pozitívne účinky. Táto liečba by však nemala presiahnuť vek puberty.

V neskoršom veku sa dá veľkosť penisu ovplyvniť tiež. V súčasnosti sa postihnutým naskytuje viacero možností. Najväčším zásahom do tela je bezpochyby chirurgický zákrok. Najviac odporúčané a pre telo najprirodzenejšie sú cvičenia na zväčšenie penisu a pre tých lenivejších je tu široká ponuka doplnkov stravy (napr. Vimax alebo XtraSize). Ako ideálne riešenie sa javí kombinácia cvičení so správnym doplnkom stravy

Z uvedeného je zrejmé, že väčšina z dnešných mužov nemá dôvod k negatívnemu vnímaniu seba samého. Platí staré známe „iba na veľkosti nezáleží“. Nikde nie je napísané, že ak budete v nohaviciach skrývať „hasičskú hadicu“, stanete sa automaticky dobrým milencom. Samozrejme, že extrém v podobe mikropenisu bude prekážkou v sexuálnom živote, no stále platí porekadlo „aj s malým gašparkom sa dá hrať veľké divadlo“. Nie každá žena prahne po gigantickom penise! Powered by the Product Review Wordpress Theme