Najhoršie zranenia penisu na svete

Penis je jednou z najcitlivejších častí mužského tela. Nie je chránený nijakou vonkajšou ani vnútornou kostrou a nie je pokrytý hrubou kožou. Žaluď cíti aj ten najjemnejší dotyk a o náraze do semenníkov už asi nemá zmysel písať. K úrazu penisu môže dôjsť kedykoľvek. Stačí si ho nepríjemne prisadnúť či privrieť do zipsu nohavíc a problém je na svete.

K úrazom a poraneniam však dochádza aj pri omnoho príjemnejších veciach. Je nimi sex a činnosti k sexu prislúchajúce. Okrem poranení pohlavných orgánov dochádza aj k úrazom celého tela. Výskumy dokonca potvrdili, že zo sexuálneho styku si odniesla nemilú skúsenosť až tretina dospelých, sexuálne aktívnych ľudí. Ako najčastejšie sa vyskytujú rôzne odreniny a spáleniny, natiahnutia a presilenia svalov či zaseknutia krku a chrbta. Dávajte si preto pozor na rôzne zdrsnené alebo klzké povrchy, romantické sviečky umiestňujte mimo dosahu horľavých materiálov.

Ak nie ste skúsení v polohách, vyhnite sa tým, ktoré sa zdajú akrobaticky náročné. Kámasútru študujte krok za krokom a nesnažte sa za každú cenu skúšať najťažšie levely bez nácviku tých jednoduchších.

Čo sa týka konkrétnych úrazov pohlavných orgánov, lekárske záznamy skrývajú nejeden zaujímavý prípad. Mnohé z nich sú úsmevné, no tí, ktorým sa prihodili, brali situáciu z iného uhla. Prekvapivý je fakt, že napríklad pri úrazoch konečníkov sú pacientmi častejšie muži. Lekári už na chirurgických stoloch „lovili“ rôzne predmety. Fľaše, žiarovky, ovocie a zeleninu, hračky, loptičky, sviečky a podobne. Fantázii sa medze nekladú, ale je zjavné, že sa nehľadí na bezpečnosť. Vráťme sa však k téme a venujme sa úrazom penisu a semenníkov.

 

Najkurióznejšie a najnepríjemnejšie zranenia penisu

Zranenia penisu a semenníkov patria medzi tie typy úrazov, ktoré už nijaký muž nechce nikdy v živote zažiť. Niekto by si myslel, že k takýmto nepríjemnostiam dochádza u mladých a neskúsených dvojíc, opak je však pravdou. Aj dlhoroční profesionáli dokážu svoje sily nadhodnotiť a úraz je na svete. Opíšeme si niekoľko najbežnejších nehôd.

 

Fraktúra penisu

K tomuto poškodeniu dochádza zväčša pri skúšaní nových, „krkolomnejších“ polôh. Tie sa k nám dostávajú z východu, pretože arabské a indické kultúry ako sexuálnu príručku používajú známu Kámasútru. Tá obsahuje stovky polôh a sexu chtivý človek z našich končín je nie vždy na takéto experimenty dostatočne pripravený.

V penise sa nenachádza nijaká kosť. Fraktúrou sa myslí prasknutie krvou nasiaknutého tkaniva. Jedná sa o veľmi bolestivý a nedobre liečiteľný úraz. Privodiť si ho však môžete aj pri bežnej polohe „na koníka“, keď je Vaša partnerka hore a nesprávne na Vás dosadne.

 

Odrezanie penisu a semenníkov

Veľmi nepríjemný úraz. Navyše s rizikom, že amputované časti už nebude možné prišiť naspäť. Sú známe prípady, keď takéto pomsty páchali zhrdené manželky a milenky. Muž bol pod zámienkou dobrodružného sexu spútaný a žena vykonala ohavný čin. Tieto prípady sa vyskytujú prevažne v menej rozvinutých krajinách, no určite neobchádzajú ani vyspelé krajiny. Aby sme však nezatracovali iba ženy, spomenieme prípad Stuarta Keena z Anglicka, ktorému sa podarilo zbaviť penisu pri výrobe skrinky. Vyšmykla sa mu z ruky píla a razom bol „o penis kratší“.

 

Pozor na domácich miláčikov

Niektoré rasy psov útočia na ľudí. Človek si pri napadnutí psom inštinktívne chráni tvár a krk, no zamyslite sa, že ak pes nedosiahne na tieto miesta, vždy bude hľadať iné miesto na zahryznutie. Tiež sa Vám spravila husia koža?

 Pozor na psov

Holenie a iné skrášľujúce praktiky

„Udržiavaný trávnik“ už nie je iba výsadou žien a čoraz viac mužov tento trend holenia sa na intímnych partiách nasleduje. Vznikajú tak poranenia ako rezné rany, opuchliny a zápaly. Pokiaľ používate klasické žiletky, nezabúdajte na dostatočné množstvo holiacej peny alebo gélu. Nepredpokladáme, že by sa niekto z mužov venoval depilácii voskom, no v prípade že áno, radíme prejsť na menej brutálne metódy odstraňovania ochlpenia.

 Vyrážky pri vyholení penisu

 

Zranenia pri orálnom sexe

Orálny sex u mužov patrí medzi najobľúbenejšie aktivity. Nanešťastie patrí medzi tie, pri ktorých najčastejšie dochádza k drobným zraneniam. Okrem poškriabaní od zubov sú stále viac moderné piercingy v ženskom jazyku. Nedostatočne jemná slečna tak môže privodiť partnerovi úraz, aj keď to pôvodne vôbec nezamýšľala. Neobrezaným mužom, ktorí majú zospodu žaluďa uzdičku predkožky, sa môže piercing v tomto mieste zaseknúť, prípadne jemnú pokožku porušiť.

V extrémnych prípadoch došlo k odhryznutiu penisu. Stáva sa tak najmä pri šoku ženy. Ten spôsobí napríklad prudká bolesť, prekvapenie a podobne.

 

Úraz s milým zámerom

Peknou kyticou spravíte radosť väčšine žien. Jeden romantik však zašiel ešte ďalej. Pravdepodobne mal plné ruky bonboniér a vína, preto si kvet rastliny Geranium zastrčil priamo do penisu. Nepredpokladal však, že na stonke tohto milého kvietku sú ostré a pevné vlákna, ktoré mu pri následnom vyťahovaní roztrhali celú močovú trubicu. Pokiaľ teda neoplývate potrebnými vedomosťami z botaniky, vyhnite sa strkaniu si čohokoľvek do penisu.

 

Nelegálne podporné prostriedky

Niektorí ľudia si navyknú na zlepšenie a zintenzívnenie sexuálneho pôžitku užívať drogy. Pevne verím, že sa táto skutočnosť netýka nikoho z našich čitateľov, každopádne tieto osoby existujú. Odstrašujúcim príkladom je istý muž z New Yorku, ktorý miesto šňupania drogu aplikoval injekčne priamo do penisu. „Odmenou“ mu bola 72 hodinová erekcia, spojená s opuchom a nepredstaviteľnými bolesťami. Po odznení erekcie došlo k zrazeniu krvi, kvôli čomu mužovi museli amputovať nohy.

 

Vedomé sebapoškodzovanie

Tento prípad je skutočne zrejme ten najextrémnejší zo všetkých. Muž, ktorý sa činu dopustil, sa nedá označiť inak, ako mentálne postihnutý a úprimne ho ľutujeme. A to i napriek tomu, že sa jedná o vzdelanú dospelú osobu. Japonec Mao Sugiyama (22) si nechal chirurgicky odstrániť prirodzenie a následne ho dal zamraziť. S odstupom času ho vydražil za 160 libier s tým, že ho ponúka na zjedenie. Na neuverenie sa našli gurmáni, ktorí túto „lahôdku“ odkúpili. Myslím, že vtipný dodatok k tejto časti vhodný nie je.

 

Liečba úrazov pohlavných orgánov

Istotne Vás zaujíma, či vôbec a do akej miery je súčasná medicína schopná spomínané úrazy liečiť. Dobrá správa však je, že moderná medicína dokáže priam zázraky a vie si poradiť s väčšinou na prvý pohľad neriešiteľných úrazov. Odtrhnutá koža sa dá na dlhý čas zamraziť a následne prišiť späť, prípadne je možné využiť kožu z tých častí tela, kde jej je nahromadené väčšie množstvo. V prípade oddelenia semenníkov od tela je možné ich opätovne implantovať do tela buď priamo pod penis alebo pod kožu na stehnách a trieslach. Aj s týmto postihnutím však možno plnohodnotne žiť a plodiť deti.

Pokiaľ muž príde priamo o penis, je možné ho prišiť. Vo väčšine prípadov sa aj úspešne adaptuje a rana sa zahojí. Ako dôsledok môže vzniknúť nepekná jazva alebo iná deformácia, to je však iba drobná malichernosť v porovnaní s úplnou stratou penisu. V roku 2006 sa v Číne po prvýkrát podarilo penis transplantovať, a teda prišiť mužovi penis iného muža. Tento penis sa po zahojení stal úplne funkčným, no príhoda nemala šťastný koniec. Manželský pár zrejme nezniesol myšlienku prítomnosti cudzieho „muža“ vo vzťahu, a preto sa dotyčný pán rozhodol nechať si penis opätovne odstrániť.Powered by the Product Review Wordpress Theme