Návod na správne odmeranie dĺžky penisu

Veľkosť penisu má významnú úlohu v zdravom psychickom stave muža. Nedá sa povedať, že by na nej až tak veľmi záležalo. Ak má však muž sám o sebe pocit, že veľkosť nie je dostatočná, trpí tým sebavedomie.

Nedávne prieskumy a ankety preukázali, že s veľkosťou svojho penisu je spokojných iba len niečo vyše polovice opýtaných. Vo väčšine prípadov ide o skutočne zbytočné obavy. To, že ženy na celkovú veľkosť penisu zas až tak nehľadia, je známe už dávno. Muži sa však často podceňujú kvôli celkom mylným predstavám.

 

Ako vznikajú  mylné predstavy o veľkosti penisu?

Muži sa odjakživa potrebujú s ostatnými porovnávať. Súťaživosť a snaha byť vždy pred ostatnými zapríčiňuje, že sledovanie „konkurencie“ sa prejavuje aj v otázke mužského tela. Istotne sa Vám niekedy stalo, že ste sa na verejných záchodoch podvedome pozreli na penis muža, močiaceho vedľa Vás. Prípadne ste sa nevyhli sledovaniu nadrozmernej „výbavy“ pánov z pornofilmov.

Nie je na tom nič zvláštne. Muži si jednoducho svoje postavenie uvedomujú porovnávaním samého seba s ostatnými mužmi.

 

meranie penisu

Muži odpradávna súťažia a porovnávajú sa, penis nevynímajúc

 

Táto „zvedavosť“ sa vyvíja už odmala. Možno si aj vy spomeniete, že ste sa kúpali spoločne s otcom v jednej vani, prípadne ste sa ocitli v prítomnosti nahých mužov. Práve vtedy mohlo dôjsť k šoku, keď ste videli veľké penisy dospelých mužov a nakoľko ste boli ešte dieťa, automaticky ste sa začali cítiť menejcenne.

Tento pocit mohol pretrvávať neskôr, keď ste sa dostali do školy. V telocvičniach a prezliekarňach ste sa isto stretli s častým porovnávaním. V niekom to mohlo zanechať traumy a strach z menejcennosti tak mohol pretrvať až dodnes.

priemerna velkost penisu

Mapu priemerných veľkostí penisov vo svete sme si požičali zo stránky kafe.cz

 

Zaujímavosťou je určitý optický klam. Ak sa pozeráte na penis spredu, javí sa o niečo väčší, než ak sa na neho pozeráte zhora. Keď teda hľadíte na svoj penis, vidíte ho pod iným uhlom a navyše ho môže čiastočne prekrývať brucho.

To však neznamená, že máte menší penis, než človek, s ktorým sa porovnávate. Jediný spôsobom, ako sa uistiť, do ktorej úrovne štatistík so svojim penisom patríte, je presné meranie.

 velkost penisu

Štatistiky

Predtým, než si ukážeme, ako sa správne vykonáva meranie, uvedieme si pár základných štatistických údajov:

– podľa Kinseyho inštitútu v Amerike je priemerná dĺžka penisu 8,6 až 9,3 cm v pokojnom stave a 12,9 až 14,5 cm v stave erekcie

– obvod v priemere dosahuje 8,8 až 10 cm

– na Slovensku sa priemerná dĺžka pohybuje v priemere okolo 15 cm

– Slováci sú teda spolu s Čechmi na treťom mieste v európskom rebríčku (1. miesto – Francúzsko, 2. miesto – Maďarsko)

 ZABAVTE SA A NEVERTE BLUDOM! V článku nájdete mýty o odhadovaní veľkosti penisu 

Postup merania penisu

Priemernú veľkosť penisu mužov z našich končín už poznáme. Ako teda presne odmeriame náš penis?

Čo sa týka merania obvodu, stačiť nám bude bežný krajčírsky meter. Ten ovinieme okolo najširšieho bodu penisu. Pokiaľ doma takýto meter nemáte, vystačíte si aj s kúskom šnúrky. Zistenú časť jednoducho priložíte k pravítku.

Merať môžete v pokojnom aj v stoporenom stave. Pokiaľ užívate prípravky na zväčšenie penisu alebo praktikujete niektoré z cvičení, pravidelné meranie Vám môže byť nápomocné pri vyhotovení vlastnej štatistiky.

Návod na meranie veľkosti penisu

O niečo rozpačitejšie sa javí meranie dĺžky penisu. Tá sa dá merať z rôznych strán, kvôli čomu sa nameraná hodnota vždy líši. Každopádne penis nemerajte zboku alebo zospodu. Rozmery by boli nadhodnotené, a teda nie v súlade so skutočnou dĺžkou.

MALÝ PENIS NIE JE MIKROPENIS. Aký je rozdiel? 

Na meranie penisu neexistujú nejaké všeobecne záväzné postupy, každopádne vedci a výskumníci užívajú iba jednu z nich. Vezmite si do ruky pravítko a zatlačte ho až na doraz (samozrejme s citom) k pubickej kosti. Je to miesto, kde je penis väzivom pripojený k telu.

V tomto mieste reálne začína teleso penisu (falus). Takýmto meraním môžete získať až 2 cm navyše, ktoré by ste inak opticky nemuseli registrovať. Výsledkom merania teda bude presný údaj o rozmere, ktorým Vás príroda obdarila.

 Meranie dĺžky penisu

Väčšina opýtaných žien uvádza, že veľkosť penisu pre ne nie je príliš dôležitá. Uvádza to až 85% žien, čo dokazuje, že svoju pozornosť upriamujú skôr na schopnosť muža s penisom narábať.

Každopádne platí, že rozmer penisu na ženy podvedome pôsobí. Nakoľko ide o symbol mužnosti, podvedomie žene našepkáva, kto je väčší „samec“.

SVETOVÉ ŠTATISTIKY VEĽKOSTÍ PENISU: Ste nad alebo podpriemer? 

V súčasnej modernej dobe však tieto animálne pudy ustupujú do úzadia a pravdou ostáva, že pokiaľ ženu uspokojíte aj s malým penisom, oddá sa Vám a nemusíte viac premýšľať nad konkurenciou.

 

Na základe čoho sa o veľkosti penisu nedozviete nič?

Páni, ktorí neboli spokojní so svojim rozmerom, vymysleli „zaručené“ návody, podľa čoho sa dá určiť veľkosť penisu aj bez potreby ho priamo merať. Zmyslom bolo poukázať na inú, vyvinutejšiu časť svojho tela a priamo k nej priradiť úmerne odpovedajúcu veľkosť prirodzenia.

Istotne ste sa už stretli s tvrdeniami, že ten, kto má veľké chodidlá, nos alebo ušné laloky, musí mať rovnako vyvinutú aj „výbavu“.

TIP NA ČLÁNOK: Najčastejšie mýty o zväčšovaní penisu 

Prípadne sa vynachádzali rôzne koeficienty, ako meranie vzdialeností od palca k ukazováku alebo od zápästia k špičke ukazováka. Títo muži by radšej celý deň presedeli pri matematických vzorcoch, než aby na rovinu stiahli nohavice a priznali skutočnosť.

Každopádne nie je možné porovnávať dĺžku penisu s ostatnými telesnými proporciami. Tieto činitele na seba navzájom nemajú nijaký vplyv.

 

Hlavne pozitívne!

Na záver článku by som Vás chcel ubezpečiť, že pokiaľ máte stále pochybnosti o svojej mužnosti, hoďte ich za hlavu. Menšia veľkosť penisu nie je tragédia. Stále máte možnosť siahnuť po niektorom z overených prípravkov, určených na rast.

Odporúčame Vám vyhľadať si aj návody na posilňujúce cvičenia (napr. Jelqing). Trh s rôznymi pomôckami je taktiež naklonený na Vašu stranu. Prípadne sa snažte zoznámiť so ženou menšieho vzrastu, s ktorou Vám to bude v posteli klapať úplne bez problémov.

 

Video s podrobným návodom na meranie veľkosti penisu: 

 

 Powered by the Product Review Wordpress Theme