Penirium – skeptická recenzia

peniriumIste už viete, že si pri hodnotení rôznych výrobkov na zväčšenie penisu a zlepšenie erekcie neberieme servítku pred ústa. Opäť sme narazili na nový produkt, ktorý našim detektívnym nosom príliš nevonia.

Pýtate sa, prečo to robíme? Robíme to pre vás, milí čitatelia. Denne nám na redakčný mail prichádzajú otázky na ten či onen prípravok, na jeho účinnosť, kvalitu a bezpečnosť. Obrovské percento z nich sú iba „nič“ vo fľaške. Bez účinku, často nebezpečné zložením a pochybného pôvodu.

Pomalými krokmi sa teda snažíme uchrániť vaše peniaze pred nákupmi tovaru, ktorý by ste oľutovali. Ako je to s výrobkom Penirium? Funguje? Čo sľubuje v reklamách a aké sú naozajstné skúsenosti zákazníkov? Dozviete sa v recenzii.

 

Penirium.com – ďalšia stránka z prekladačov

Možno nehľadíte až tak na to, čo sa píše na stránkach a či text vlastne niekto písal. Pritom už tu môžete odhaliť, či sa jedná o seriózneho predajcu alebo o tzv. „rýchlokvašku“.

Oficiálne stránky výrobku sú prekvapivo preložené cez automatický google prekladač. Predajca teda akoby nemal záujem svoj eshop prispôsobiť slovenskému zákazníkovi. Alebo áno? Na stránke nájdete popísané nezmysly, reklamné frázy s nesprávnou gramatikou a podobne.

Väčšina zákazníkov by zo stránok dávno odišla, ale stále ostanú desiatky nevšímavcov, ktorých prvotná nedôveryhodnosť stránky neodradí.

Čím Penirium láka klientelu?

Uznávame, že väčšinu z nich môže reklamný sľub výrobcu skutočne motivovať k nákupu. Výrobca totiž tvrdí, že Penirium je „Prírodný prípravok, ktorý zväčší tvoj penis aj o 7,5cm“.

 

Opakujeme naše upozornenie z minulých článkov:

„Našim cieľom nie je očierňovať predajcov a vyvracať ich reklamné slogany! Jediným cieľom našej snahy je prinútiť Slovákov premýšľať nad absurditou týchto reklám a ušetriť ich (zaručeného) sklamania z nákupu.“

penirium skusenosti

Veľmi diplomaticky sa k otázke postavil lekár MUDr. Jan Vachek

 

Ak by Penirium dokázalo zväčšiť penis o 7,5 cm, každý muž na svete by okamžite vyriešil svoje intímne problémy. Predajca nikde neuvádza reálne merania, výsledky výskumov a štatistík. Žiadna vzorka mužov so zväčšením 7,5 cm neexistuje. Alebo takých poznáte? Videli ste ich zväčšenie? Pozorovali ste, za ako dlho k nemu došlo?

Odpoveď je nie a jediné, kde ste k tomuto očakávaniu prišli, sú práve vábivé reklamy na internete.

Zdá sa vám, že ich je až priveľa na to, aby to nebola pravda? V tom prípade sa skúste zoznámiť so zákonníkom, ktorý reklamu upravuje. V reklame môže byť napísané prakticky čokoľvek a to aj bez toho, aby informácie niekto overoval, nedajbože vyžadoval podložiť výskumom.

 

Takže 7,5 cm nebude?

To sme nepovedali. Možno existuje akási záhadná mágia alebo niečo tak neskutočne moderné a vzácne, že to ešte ľudia nestihli vyskúšať. Obávame sa ale, že v prípade Penirium sa pôžitku z opísaného zväčšenia nedočkáte.

penirium recenzia

Ani sa nemusíme rozpisovať, pretože prvé reakcie na seba nenechali dlho čakať.

 

Bežné a preukázateľné zväčšenie s doplnkom stravy je okolo 2 cm a to tiež individuálne u každého muža. Záleží na pôvodnej veľkosti, veku, zdravotnom stave a ďalších činiteľoch. .

Od nákupu odrádzať nebudeme! Pokojne vyskúšajte. Za 37 € si môžete vytvoriť vlastný názor. Nezabudnite nás informovať, ako ste pochodili.

 

Anonymný predajca Penirium

Stále sa nám akosi nechce do hodnotenia prípravku. Je to preto, pretože predajca nemá splnené zákonné povinnosti už na stránke. Preto naša nedôvera vo výrobok stále strmhlavo stúpa.

Predajca sa zatajuje. Nepoznáte názov firmy, nemôžete ju overiť v obchodnom registri, či vlastne má povolenie predávať doplnky. Ako uplatníte reklamáciu, keď sa na stránke nedozviete, kam výrobok vrátiť? Komu a na akú adresu? Kde by ste sa dovolávali odpovede?

Na oficiálnej stránke tieto údaje nenájdete. Kde inde teda, keď nie tam, kde nakupujete? Nezdá sa vám to zvláštne?

 

Vari neexistujú pozitívne ohlasy?

Ale samozrejme, že áno. Je ich plná stránka na eshope a aj v iných diskusiách nájdete komentáre, ktoré vychvaľujú Penirium do nebies. Skúste myslieť logicky a poradiť si s touto malou úlohou.

Akú váhu má 50 negatívnych ohlasov v nezávislých a anonymných diskusiách oproti 50 pozitívnym na oficiálnej stránke výrobku?

Koľko dôvery sa dá vložiť do reálnych skúseností zákazníkov a koľko do reakcií „spokojných“, ktorí sú na stránke predajcu? Navyše na stránke bez možnosti zanechať vlastný komentár? Ako sa tam tie pozitívne ohlasy dostali? Ako ich tam títo zákazníci prepašovali? Ako by sme na stránku pridali vlastný komentár, ak by bol negatívny? Kto ich cenzuruje? Kto ich upravuje?

Ak poznáte odpovede, podeľte sa aj s nami. Dúfame, že sa nám touto nenápadnou úvahou podarilo trošku vás zorientovať medzi skúsenosťami a „skúsenosťami“.

penirium xtrasize

Penirium nám celkom nápadne pripomína výrobok XtraSize. Ten tiež sľubuje 7,5 cm nárast, čiže rovnako nepravdepodobné číslo. Majú spoločný pôvod? Môžeme len hádať.

 

Mohol by som sa spýtať ešte k tomu zloženiu…?

Zloženie nájdete na stránke výrobcu. Nečakajte nič, čo by ste ešte nevideli inde. My radšej položíme ešte niekoľko otázok na zamyslenie. Vyjadrenia sme čerpali opäť priamo z oficiálnej stránky:

  • „Prípravok Penirium vznikol v spolupráci s najlepšími špecialistami v oblasti urológie“ – boli to tak famózni urológovia, že sa za svoju prácu hanbia? Prečo na stránke nie je ani jeden z nich? Kto to vlastne bol? A bol vlastne niekto? Odpoveď nehľadajte, slepo veriť môžete.
  • „Prípravok Penirium spočíva v správnom pomere a unikátnej kompozícii zložiek“ – tak unikátna, až je tajná? Prečo nie je zloženie nikde detailne opísané vrátane obsahu zložiek a nutričných hodnôt? To sú informácie, ktoré musí mať zákazník kedykoľvek k dispozícii a to aj bez toho, aby si tovar musel objednať. Povinnosť dokonca ukladá zákonník, takže stránka zákon porušuje, pretože informácie na nej nie sú zverejnené.
  • „Penirium sa vyrába v súlade s medzinárodnými bezpečnostnými štandardmi“ – aké sú to štandardy? Prečo nie sú na stránke? Kto kontroluje dodržiavanie štandardov? Prečo nie sú tieto certifikáty na stránke? Kde je kontakt na uznávané autority? Alebo si máme rozbory spraviť na vlastný náklad?
  • „Prípravok je odporúčaný lekármi“ – ukážte prosím aspoň jedného jediného lekára, ktorý o vašom prípravku niekedy počul. Prečo nie sú odporúčania na stránke? Prečo nie sú uvedení konkrétni lekári? Kde je možnosť overiť tieto tvrdenia?

 

Smutná pravda na záver

Autor osobne písal súkromný mail predajcovi, kde sa pýtal na informácie o firme, sídle, zápise v obchodnom registri a podobne. Do dnešného dňa sa odpovede nedočkal. Ako sa vám páči taký prístup? Nakupovať anonymne? Autor by súkromne neriskoval.

 

Dosť! Kúpiť či nekúpiť?

Uznávame, že sme otázok položili až priveľa. Po študovaní stránky však musíme tvrdiť, že ku každému vyjadreniu by sa dalo nájsť toľko otázok a nezrovnalostí, že by bolo čo čítať celý mesiac.

Písali sme, že by sme vás neradi odhovárali od nákupu. Špiniť meno predajcu si ani nemôžeme dovoliť. Môžeme však slobodne opisovať to, čo vidíme na internete.

Neodpustili sme si povinnosť pootvoriť oči a nechať porozumieť rôznym moderným postupom predaja. Je teda na vás, ako s našimi argumentmi naložíte.

Nezabúdajte aj na veľmi ostré a vyhrotené názory v recenziách. Písali ich skutoční muži, ktorí už Penirium skúšali. Ku komu sa pridáte?Powered by the Product Review Wordpress Theme