Obezita a sex – obmedzené možnosti?

Obezita je celosvetový problém a obéznych je čoraz viac ľudí. Dnes má každý štvrtý Slovák aspoň 10 kg nadváhy. Nadnesene sa teda dá tvrdiť, že obezita okráda o kvalitný sex až desatinu Slovákov.

Existuje nejaká univerzálna rada ako zlepšiť sex? Existuje – SCHUDNÚŤ! Je to však beh na dlhé trate a bude si žiadať veľké sebazaprenie a disciplínu.

 

Ako obezita vplýva na sexualitu?

Sex pre obézneho muža zvyčajne nie je žiadne „terno“. Takýto sex je náročný na fyzičku, človek sa veľmi rýchlo zadýcha unaví. Obezita navyše ide ruka v ruke s ďalšími komplikáciami:

  • oslabené libido – chuť na sex – ako ho zvýšiť?
  • problém dosiahnuť orgazmus
  • nedostatočné prekrvovanie organizmu – vrátane penisu!
  • vyhýbanie sa sexu
  • slabšie uspokojenie zo sexu
  • takmer 70 % obéznych mužov má kvôli veľkému bruchu problém kompletne vniknúť do vagíny (penetrácia)
  • riziko cukrovky
  • riziko šírenia zhubných nádorov
  • riziko infarktu a mozgovej príhody

 

nadvaha a sex

 

Obézni muži tieto problémy neradi prezrádzajú, čo je neskôr dôvodom, že sex odmietajú, hrajú, že sú unavení a robia všetko preto, aby sa vyhli prípadnému zlyhaniu. O dôvodoch, prečo muž uteká z postele, sa dočítate tu.

SMUTNÁ ŠTATISTIKA: Magazín Journal of Sex and Marital Therapy vyhodnotil vzorku 12 000 ľudí od 18 do 69 rokov. Zistilo sa, že ženy s nadváhou majú až 2 x menej sexu, než obézni muži. Dôvodom môže byť tlak, ktorý vyvíjame na ženy a ideálnu predstavu o ich kráse. Obezita síce mužovi uberá na príťažlivosti, v skutočnosti však počet ich súloží nejak závažne neobmedzuje.

Psychologička Lucie Nováková tvrdí: „Obézni ľudia sú omnoho citlivejší na všetko, čo sa týka ich postavy. Útok proti svojej osobe hľadajú často aj v nevinných poznámkach. Skúmajú reakcie partnera a necitlivý komentár môže veľmi ovplyvniť ich sebavedomie. Sex je navyše situácia, kedy sú najzraniteľnejší.“

VEDELI STE, ŽE 70 % žien s nadváhou má partnera taktiež s nadváhou, avšak iba 40 % obéznych mužov má korpulentnú partnerku? Zvyšní páni majú štíhle partnerky.

VIDEO: Krátka reportáž s tipmi pre sex obéznych

 

 Obezita nie je len nejaké to „kilečko navyše“

Obezitu netreba brať na ľahkú váhu, pretože takmer istotne vyústi do zdravotných komplikácií.

Kristýna Gálová z brnenského inštitútu prevencie nadváhy vysvetľuje: „Sexuálny život ovplyvňujú zdravotné komplikácie, ktoré bezprostredne súvisia s obezitou. Najneskôr do 5 rokov od výrazného zvýšenia váhy sa prejaví vysoký krvný tlak, cukrovka a cholesterol v krvi. Práve tie spôsobujú erektílnu dysfunkciu a ďalšie problémy.“

Chudnutie má veľmi prospešný efekt na erektílnu dysfunkciu a zníženie krvného tlaku. Zdravý životný štýl je pre sexuálnu kondíciu nevyhnutný. Rozpísali sme sa o tom tu.

dlhší sex

 

Nie je dôležité koľko, ale čo jeme

Veľké telo potrebuje veľa zjesť – to je fakt. Práve preto sa musíme zamerať na skladbu jedálnička a začleniť zeleninu, chudé mäso, kyslé mliečne výrobky, strukoviny a podobne. Zdravé potraviny pozná každý, avšak málokto zdravú stravu dodržiava.

O bežne dostupných potravinách pre zlepšenie sexuálnej kondície sa dočítate tu.

O účinných bylinkách, ktoré pomôžu aj lepšej erekcii, sa dočítate tu.

 

Sexuálne polohy pre obéznych mužov

Tradičný misionár nie je medzi obéznymi príliš obľúbený. Muži na neho fyzicky nestačia. Preto je nutné viac experimentovať a skúšať nové polohy a techniky.

Veľmi obľúbená je poloha, pri ktorej žena leží na chrbte a vy jej zadok podložte niekoľkými vankúšmi. Na partnerke teda nebude spočívať vaša váha, čo iste ocení. Nohami ovinie vaše boky. Výhodou je, že do partnerky vniknete maximálnou možnou dĺžkou penisu.

ako sulozit obeznu

Páry, kde trpia nadváhou obaja, obľubujú klasickú polohu, kedy je žena navrchu. Pri polohe môžete byť so ženou tvárou v tvár alebo sa môže otočiť chrbtom a užívať si tak.

Štíhla žena môže naširoko roztiahnuť nohy , pričom obézny muž sa o nich oprie váhou a vyloží si ich na ramená. Brucho pri polohe prekážať nebude, pretože bude prečnievať na ženine brucho. Penis teda do vagíny prenikne celý.

Pri polohe zboku si užijú iba tí páni, ktorým neprekáža veľké brucho, prípadne žena nemá priveľký zadok.

Anonymná čitateľka sa nesťažuje len na veľké brucho:„Mám jednoducho veľký zadok. Aj keby mal môj partner gigantický penis, do vagíny sa odzadu nijako nedostane.“

sex s tucnou

Ak nie je vaša partnerka 4 x ťažšia, môže si na vás „zajazdiť“. Bude ale dobrá, ak si aj vy podložíte zadok napríklad vankúšom. Penis sa tak dostane vyššie a žena ho viac pocíti.

Dámy však musia podstúpiť ďalšie opatrenia, ako píše anonymná diskutérka: „Keď idem na partnera, najskôr si musím posunúť tuk na stehnách, aby som sa k nemu dostala čo najbližšie. Potom si nadvihnem tuk na bruchu a krúžim okolo penisu tak dlho, než je celý vo mne.“

Príjemná vie byť aj poloha odzadu. Partnerka sa musí čo najviac „vyšpúliť“. Nápomocné budú opäť vankúše, ktoré žena nakladie pod seba.

 

Chudnúť, sexovať a nevzdávať sa!

Najhorší scenár je, ak človek na sex kvôli obezite zanevrie úplne. Oberie sa tak o krásne okamihy, ktoré mohol so svojou polovičkou zažívať.

Prioritou je preto upraviť váhu – šport a strava. Nájdite si v okolí vhodnú motiváciu, napríklad osobného trénera, ktorý vám nastaví cvičebný a stravovací plán presne podľa vašich možností.

Pre posilnenie sexuality odporúčame kvalitný doplnok, ideálne Vimax. V rýchlom čase pomôže „nakopnúť sexualitu a libido“.

Pomáha zvyšovať tvorbu testosterónu a ejakulátu. Pomáha aj pri prekrvení penisu a okolitých partií, ktoré sú prekrvené zle práve kvôli nedostatočnej cirkulácii krvi v tele.

Hlavne sa snažte sexovať čo najčastejšie, aj keď sa to môže zdať nemožné. Iba používaný penis je funkčný penis. Nezabúdajte na to!

 

 Powered by the Product Review Wordpress Theme