Zakrivenie penisu a Peyronieho choroba

Nie ste spokojní s tvarom penisu? Je zahnutý doľava alebo doprava? Alebo vôbec nestojí a  visí smerom nadol?

Iný, než priamy smer penisu nie je choroba ani závada, pokiaľ ste schopní normálne súložiť. Čo však robiť, keď je kvôli zahnutiu sex problémový? Vysvetlíme v článku.

 

Nehanbite sa predčasne!

NA ÚVOD MÁME RADOSTNÚ SPRÁVU – netradične zahnuté penisy majú ženy často veľmi radi. Prečo? Pretože sú zvyknuté, že penis mieri vždy rovno a vo vagíne vždy dosiahne rovnaké miesta.

Predstavte si ale, ako príjemne môže byť žena šokovaná, keď svojim krivým penisom dosiahnete bod, kam sa ešte nikto nedostal! Nové sexuálne stimuly ocení každá žena.

Preto ak ste ešte nemali trvalú sexuálnu partnerku, prípadne sa bojíte, že by vašu chybičku vysmiala, zahoďte obavy a užívajte si život.

TIP DO SPÁLNE: Ako vám partnerka pomôže k lepšej erekcii?

Ak si v sexshope všimnete ponuku vibrátorov, mnohé z nich sa vyrábajú tiež zahnuté smerom nahor. Výrobcovia vedia, aké uhly ženám vyhovujú. Prečo sa trápiť zbytočne?

zakrivenie penisu dohora

Taký´to penis by nebol „zdravý“. V podobe vibrátora však veľmi dobre uspokojí ženu

TIP: V estetickej medicíne vám aj na zakrivený penis odporučia terapiu rázovou vlnou. Podrobnosti čítajte tu.

 

 

Masturbácia nemá na zakrivenie vplyv

Najmä mladí muži si často mylne myslia, že penis si ohli kvôli masturbácii. Ubezpečujeme vás, že masturbácia na zakrivenie nemá vôbec žiadny vplyv. Vývoj penisu je daný od narodenia, prípadne sa zmení až po úraze.

Omnoho dôležitejšie je spodné prádlo, keďže v ňom je penis „uväznený“ takmer celý deň.

Penis má rád voľnosť, nič ho nesmie tlačiť a nesmie sa ani príliš zapariť. Ideálne by mal mať penis takú voľnosť, aby ste vôbec necítili, že niečo tlačí alebo sa ho dotýka. Ak ste zástancami tesného oblečenia, popremýšľajte nad zmenou.

 

prečo mám krivý penis

Tento typ nohavíc je pre zdravie penisu absolútne nevhodný, dokonca priam nebezpečný

Kvôli tesnej bielizni dokonca dochádza k nesprávnemu prekrvovaniu penisu, čím môže v blízkej dobe veľmi utrpieť erekcia. V tomto prípade sa kvôli móde neoplatí hazardovať so zdravím.

 

 

Keď krivý penis spôsobuje problém

Vo väčšine prípadov sa teda nič nedeje ani keď je penis krivý. Niektoré ženy budú za taký vďačnejšie. Problém vzniká, ak zakrivenie bolí, prípadne atypický tvar blíži partnerke pri sexe.

Štatisticky tento problém trápi 4 mužov zo 100. Porucha má aj svoje meno – Peyronieho choroba.

 

 

Peyronieho choroba – problematické a bolestivé zahnutie penisu

Príčinou Peyronieho choroby sú zhluky tkaniva. Zamotané tkanivo sa zapaľuje, zduruje a je bolestivé. Postihnutý muž si obvykle na penise nahmatá tuhé ložisko. Pri erekcii sa postihnutý penis výrazne vychyľuje do strán. To spôsobí bolesť a zvyčajne bráni v súloži.

Štatisticky sa najčastejšie vyskytuje práve na našom kontinente a to u mužov okolo 30 roku. Trápi však aj starších a mladších. Na vyšetrení muž podstupuje vyšetrenie ultrazvukom (bezbolestné).

Najčastejšie príčiny Peyronieho choroby:

  • Zranenie penisu – zhluky tkaniva, ktoré bránia prekrvovaniu penisu, sa najčastejšie vytvoria po poranení penisu a jeho vnútornom krvácaní
  • Vek – kvôli veku penis a tkanivo stráca pružnosť a navyše je ohrozované zápalmi
  • Gény – zakrivenie sa môže objaviť aj ak ním trpel otec či dedo

VIDEO LEN PRE SILNÉ ŽALÚDKY: Chirurgické odstránenie ložiska

 

Liečba zakriveného penisu

Úplne sa dá penis vyrovnať iba chirurgickým zákrokom. Ak je ale príčinou zakrivenia práve Peyronieho choroba, postihnuté tkanivo sa musí odstrániť. To môže viesť k zmenšeniu penisu. V horšom prípade až o 3 cm.

Po operácii hrozí aj znížená citlivosť penisu a zhoršenie erekcie.

VIDEO: Zaujímavé riešenie pomocou aplikácie vyrovnávajúceho „rukávu“ do penisu

 

Ostatné metódy sú menej drastické, no zároveň menej účinné. Výsledky nie sú 100 % a penis sa po čase vracia do pôvodného zakrivenia.

  • Užívanie doplnkov. Odporúčajú sa pri menšom zakrivení. Užíva sa vitamín E, koenzým Q10, kolagenáza, L-Arginín, prípadne doplnky, kombinujúce tieto látky.

Cieľom je väčšia pružnosť penisu, aby sa rýchlejšie dokázal „formovať“ a čo najviac prekrviť. To podporí erekciu a krv vyplní aj miesta, do ktorých sa predtým nedostala.

TIP: Prekrvenie vynikajúco podporia kanadské tabletky Vimax s prírodným zložením. Podrobnosti čítajte tu.

 

  • Naťahovače penisu – extendery. Jednoduchý nástroj pre tvarovanie penisu. Naťahovač sa pripevní na penis, uchytí ho a drží vzpriamene. Nevýhodou je nepraktickosť. Extendery sú veľké a nedajú sa nosiť. Na verejnosť sa s naťahovačom nedostanete.

Pozor treba dávať aj na úrazy. Prílišné naťahovanie penisu ho môže poškodiť, zapríčiniť vnútorné krvácanie, čím sa opäť dostávame k Peyronieho chorobe.

O extenderoch sme sa bližšie rozpísali tu.

naťahovač penisu

Extender kúpite v sexshope. Je síce nepraktický, ale dokáže aspoň čiastočne pomôcť

 

  • Rázová vlna. Terapia rázovou vlnou je nová a obľúbená, pretože sa preukazuje jej účinnosť. Na postihnuté miesto pôsobia nebolestivé impulzy. Výsledkom je lepšie prekrvenie penisu a vyplnenie zúžených tkanív.

Terapiu sa odporúča opakovať raz za 2 roky. Rázové vlny sme podrobne rozoberali tu.

 

  • Injekčné podanie liečiva do penisu. Účinné látky sa vstrekujú priamo k poškodenému ložisku. Účinok je podobný, ako pri ústnom podaní liečiva. V závislosti od použitého liečiva je možné ložisko takmer celé rozpustiť.

 

TIP NA DOMA: Cvičenia na prekrvenie penisu. Penis sa ručne masíruje (nejde o masturbáciu), aby sa prirodzene čo naviac prekrvoval. Cviky je dobré zaradiť, pretože ich môžete cvičiť kedykoľvek v súkromí a nič za nich nezaplatíte. Najčastejšie sa cvičia:

 

Aj krivý penis je penis

S krivým penisom máte šancu na nápravu, no možno ani nebude nutná. Sami viete, do akej miery vás zakrivenie obmedzuje a aké máte možnosti nápravy. Prajeme vám, aby bola vaša partnerka spokojná aj bez zákrokov! Možností je viac.Powered by the Product Review Wordpress Theme