Zlomenina penisu doživotne oslabí erekciu!

Úrazy z nepozornosti alebo prílišnej horlivosti pri sexe neobchádzajú ani mužov. Zlomenina penisu síce nie je príliš častá, ale riziko je prítomné stále.

Pozrime sa spoločne na to, ako sa penis dokáže zlomiť, ako takýto úraz vyliečiť a aké následky bude mať pre neskorší sexuálny život. Buďte opatrný!

 

fraktúra penisu

Skúste niekedy prelomiť klobásu. Rovnako sa bude správať penis pri fraktúre

 

Zlomenina penisu označuje pretrhnuté tkanivo

Penis neobsahuje žiadnu kosť, takže keď sa zlomí, nie je to zlomenina v pravom zmysle slova. Penis tvoria toporivé telesá (Corpora Cavernosa). V pokojnom stave je penis pružný a iste viete, že ho môžete naťahovať takmer ako žuvačku.

Riziko zlomeniny – popraskania tkanív hrozí až v stave erekcie. Vtedy sa toporivé telesá zaplnia krvou a penis stvrdne (za predpokladu, že netrpíte poruchou erekcie).

TIP: Prečítajte si aj o poruchách erekcie, ktoré si sami nevedomky spôsobujeme. 

 

Manžela vždy vzrušovalo, keď som na ňom hopsala. Keď som sa rozvášnila, nechtiac som dosadla trochu prudšie. Jeho neľudský výkrik ma zdesil. Odstrčil ma nabok a začal sa zvíjať v bolestivej kŕči. Prvýkrát som videla, ako mu po lícach stekajú slzy. Keď som sa mu pozrela medzi nohy, namiesto pevného penisu som videla iba napuchnutú červenú hrču.

  • nepríjemná skúsenosť 30ročnej Michaely

 

Je ohrozené iba toporivé teleso?

Nie, ohrozený je celý penis. Najčastejšie praskajú práve kavernózne telesá – dva valcovité útvary, ktoré tvoria väčšinu objemu penisu.

Keďže sú pri erekcii veľmi tvrdé, môžu poraniť aj ostatné súčasti penisu. Močová trubica sa nachádza pozdĺž spodnej časti penisu. Trubicu obaľuje špongiózne teleso – valcovité tkanivo.

Veľmi nebezpečné je, ak sa porania široké žily a cievy, prípadne dorzálny nerv.

Práve poškodenie dorzálneho nervu môže doživotne zničiť citlivosť penisu. Predstavte si, že by ste kvôli poškodenému nervu nepociťovali žiadne vzrušujúce stimuly.

Mnohé obete zlomeniny penisu takto musia žiť, pretože lekári nie sú všemocní a nerv sa nie vždy podarí zachrániť.

Nezáleží, či vás žena dráždi rukou alebo orálne. Penis je „mŕtvy“. Aj také sú extrémne prípady fraktúry penisu.

PRE SILNÉ ŽALÚDKY: Operácia zlomeniny penisu v priamom prenose. 

Kedy sa penis zlomí?

Je jasné, že penis nepraskne len tak. Najčastejšie k úrazu dochádza pri polohe, keď je žena na mužovi. Pri rýchlom prirážaní sa penis vyšmykne, narazí buď na pubickú kosť ženy, prípadne ho žena prisadne zadkom.

Keďže žena narazí na penis vo veľkej rýchlosti, ten nemá kam uhnúť a výsledkom je jeho zlomenie.

Okrem toho môže prísť k úrazu aj žena. Natrhnutie análneho otvoru, na ktorý penis narazí, nie je vôbec príjemné. Análny zvierač je navyše stiahnutý, takže aj žena si z nehody môže odniesť bolestivú pamiatku.

  • Až 60 % fraktúr penisu vzniká pri klasickom sexe
  • Vinou je najčastejšie poloha „na koníčka“, a teda žena na mužovi, ležiacom na chrbte
  • Zlomenina vinou agresívnej masturbácie je ojedinelá, nie však vylúčená

 

Čo sa deje po zlomení penisu?

Pre muža je zlomenie penisu zrejme najodpornejším zvukom a bolesťou, ktorú kedy zažil. Zlomenie sa prejaví charakteristickým „lupnutím“, ako keby ste roztrhol tvrdú klobásu.

Hneď potom začne masívne krvácanie, ktoré je obvykle podkožné. Pokožka penisu je totiž dostatočne pružná na to, aby zlomeninu vnútorných telies vydržala.

Penis začne puchnúť a niekoľkonásobne zväčší svoj objem. Za to môžu prívaly krvi pod kožou.

Penis neprirodzene sčervená, pár hodín alebo deň po úraze sa farba zmení na ružovú, fialovú až tmavomodrú.

Penis dosiahne aj neprirodzené zakrivenie.

ČÍTAJTE AJ: Zakrivenie penisu a Peyronieho choroba. Čo robiť, ak je penis neprirodzene krivý?

 

Liečba zlomeniny penisu

Zrejme nemusím pripomínať, že okamžite po úraze treba bežať na úrazovku. Lekár môže odporučiť sonografické vyšetrenie, aby presnejšie lokalizoval miesto a rozsah poškodenia.

Ďalej vás môže poslať na uretrografiu alebo uretroskopiu, aby zistil, či a v akej miere poranenie zasiahlo močovú trubicu.

Ďalším vyšetrením môže byť aj magnetická rezonancia.

PRE POBAVENIE: Ako rôzne môže dôjsť k zlomeniu penisu? 

 

Zlomenina penisu si žiada okamžitú operáciu

V prvom rade lekár chirurgicky odstráni hematóm – krvnú zrazeninu, ktorá zaplnila penis. Na pomyslenie je to nepríjemné, ale penis sa doslova stiahne z kože a to až ku koreňu, aby sa úplne obnažili tkanivá.

Ak sa poškodenie nachádza blízko koreňa penisu, lekár môže odhaliť aj kožu na ohanbí. Po zákroku sa penis zafixuje kompresívnym obväzom.

Zlomenina je vlastne diera v tkanive penisu, ktorá môže zasahovať až do močovej trubice. Poškodenie sa zašije vstrebateľným materiálom, takže kvôli vyberaniu „štychov“ sa nemusí penis znovu otvárať.

 

Čo ak zlomenina poškodí močovú trubicu?

Pokiaľ dôjde k natrhnutiu močovej trubice, moč sa musí v čase hojenia z tela dostať inak. V mieste za poškodením sa zavedie silikónový vývod (katéter).

Keďže pri hojení vzniká hrozba infekcie, lekár naordinuje doplnkovú liečbu antibiotikami.

Pri hojení je nežiaduca erekcia, takže lekár sa jej bude snažiť zabrániť a tlmiť ju. Na to slúžia tzv. inhibítory erekcie, najčastejšie Androcur, Diazepam a Plegomazin.

 

Poúrazové zakrivenie penisu

V závislosti od stupňa poškodenia možno očakávať, že zahojený penis bude viditeľne zakrivený. Toto ohnutie smeruje vždy k postihnutej strane penisu.

Medzi ďalšie komplikácie, ktoré sa ale prejavia až po čase, patria bolestivé erekcie, oslabená erekcia alebo erektílna dysfunkcia.

TIP: Čo je to erektílna dysfunkcia a aké sú terapie na jej liečbu? 

 

Väčšie riziko majú muži s malým penisom

V tomto prípade sú vo väčšom bezpečí muži s väčším penisom (15cm +). Ak na nich žena „jazdí“, dlhý penis z vagíny nevykĺzne a je v nej počas celej súlože. To je ten lepší prípad.

Muži s krátkym penisom to majú ťažšie. Pri polohe so ženou navrchu obvykle penis vykĺzne z vagíny po každom prirazení.

Keď sa žena rozvášni a začne rýchlo prirážať, penis sa sústavne ocitá mimo vagínu. Práve vtedy sa zvyšuje riziko, že na neho žena „nasadne“ nesprávne a muž sa do vagíny netrafí.

MÁTE MENŠÍ PENIS? Vyskúšajte najlepšie polohy pre malé penisy, avšak aj pri nich buďte opatrný. Riziko je prítomné stále.

 

Sex je skvelý, ale opatrne!

V žiadnom prípade vám nechcem odporúčať, aby ste sa vzdávali sexu. Práve naopak. Každodenný sex alebo aspoň masturbácia sú zdravé a pomáhajú kvalitnej erekcii, plodnosti aj libidu.

ČÍTAJTE AJ ĎALŠIE ZAUJÍMAVÉ ČLÁNKY:Powered by the Product Review Wordpress Theme